12 firm chciałoby budować autostradę A4 na wschód od Rzeszowa. Oddział Rzeszowski Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył wczoraj oferty dotyczące dwóch odcinków.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W przetargu na zaprojektowanie i budową dwóch odcinków autostrady A4 na Podkarpaciu: Z Jarosławia do Radymna (25 km) i z Radymna do Korczowej (22 km) staneło 12 firm. Drogę z Jarosławia do Radymna chce budować 5 firm: z Grecji, Hiszpani i Polski. Odcinek od Radymna do granicy w Korczowej chciałoby realizować siedmiu wykonawców m. in. Czesi oraz Niemcy. Fragment autostrady A4 realizowany będzie w systemie "Projektuj i Buduj". Ogólny kosztorys zakładał koszt inwestycji od Jarosławia do Korczowej na poziomie 2,35 mld złotych. Jednak już dziś wiadomo, że będą oszczędności ok. 560 mln zł. Ostatecznie o wyborze zdecyduje cena i okres gwarancji jakości. GDDKiA planuje, że jeszcze w tym roku podpisze z wykonawcą autostrady umowę na budowę, a prace powinny ruszyć w 2010 r.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!