Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne porady dla pacjentów w Rzeszowie

Redakcja
12 czerwca w Poradni Leczenia Bólu w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbędzie się Dzień Otwarty, podczas którego pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów w zakresie leczenia bólu.

Akcja organizowana jest w ramach Ogólnopolskiego Programu Skutecznej Kontroli Bólu „Ulga w bólu”. Honorowy patronat nad Programem oraz Dniami Otwartymi objęło Polskie Towarzystwo Badania Bólu.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie pacjentów, po raz kolejny organizowany jest bezpłatny Dzień Otwarty w Poradni Leczenia Bólu, tym razem w Rzeszowie. Głównym celem inicjatywy jest uświadomienie osobom cierpiącym z powodu dolegliwości bólowych, że mają szansę na skuteczne uśmierzanie bólu oraz że istnieją specjalistyczne placówki, do których mogą zgłosić się po pomoc.

Dzień Otwarty odbędzie się 12 czerwca w godzinach 09.00 - 16.00 w Poradni Leczenia Bólu, znajdującej się na terenie Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej 60. Aby skorzystać z bezpłatnej porady lekarza specjalisty z zakresu medycyny bólu i psychologa, należy zapisać się pod numerem telefonu: (022) 321 51 85, czynnym od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 17.00. Skierowanie lekarskie nie jest wymagane.

„W Polsce codziennie blisko 1/3 dorosłych ludzi cierpi z powodu różnego rodzaju dolegliwości bólowych, które uniemożliwiają im codzienne funkcjonowanie. Tymczasem wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że istnieją specjalistyczne placówki oraz lekarze, którzy zajmują się profesjonalną pomocą w leczeniu bólu. Kompleksowo przeprowadzone badanie pacjenta umożliwia postawienie właściwej diagnozy i zastosowanie skutecznej terapii, dlatego tak ważne jest, by poprzez tego typu inicjatywy budować świadomość społeczną nt. możliwości i szans leczenia bólu.” – powiedział Prof. dr hab. n. med. Jan Dobrogowski, członek Rady Programowej kampanii „Ulga w bólu”, Prezes PTBB oraz Kierownik Zakładu Badania i Leczenia Bólu Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W trakcie Dni Otwartych wszyscy chorzy otrzymają materiały informacyjne nt. codziennego funkcjonowania poradni, w której odbędą się konsultacje, a także bezpłatny Poradnik dla pacjenta, zawierający informacje na temat rodzajów bólu oraz sposobów ich leczenia.

„U pacjentów cierpiących z powodu bólu przewlekłego dochodzi do rozwoju zmian związanych z zaburzeniami fizjologicznymi i psychologicznym, które w znacznym stopniu przyczyniają się do obniżenia jakości ich życia. Ból ma także konsekwencje społeczne - osoby, które zmagają się z codziennym bólem, często wycofują się z prowadzenia aktywnego trybu życia, koncentrując się na swoich dolegliwościach. Konieczne jest zatem skuteczne uśmierzanie bólu, które nie tylko przynosi ulgę w cierpieniu, ale umożliwia także normalne funkcjonowanie i wykonywanie codziennych obowiązków.” - uważa dr n. med. Renata Zajączkowska, specjalista z Poradni Leczenia Bólu w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

"Ulga w bólu” – Ogólnopolski Program Skutecznej Kontroli Bólu ma na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. standardów skutecznego leczenia przewlekłego bólu o umiarkowanym i dużym stopniu natężenia. Ideą kampanii jest popularyzowanie nowoczesnych i bezpiecznych strategii kontroli bólu z wykorzystaniem drabiny analgetycznej WHO. Do najważniejszych działań, które zostały podjęte w ramach programu, należą badania opinii publicznej na temat postaw Polaków wobec bólu i możliwości jego kontroli, Dni Otwarte w Poradniach Leczenia Bólu, warsztaty edukacyjne dla mediów. Pacjentom i ich rodzinom udostępniane są materiały edukacyjne stworzone we współpracy z Radą Ekspertów kampanii. Jego partnerem jest firma farmaceutyczna Grünenthal. Patronat honorowy i merytoryczny nad projektem objęło Polskie Towarzystwo Badania Bólu (PTBB). Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.ulgawbolu.pl .

Grünenthal to międzynarodowa firma farmaceutyczna – znany na świecie ekspert w leczeniu bólu oraz działaniach R&D. Firma specjalizuje się w produkcji leków przeciwbólowych. W Polsce jest obecna od 2002 roku. Grünenthal jest wiarygodnym i rzetelnym partnerem w leczeniu bólu, a podstawą jego obecności na rynku farmaceutycznym są inwestycje w sektorze badań i rozwoju oraz dbałość o wysoką jakość oferowanych leków. Obecnie firma prowadzi w Polsce badania kliniczne w oparciu o standardy Dobrej Praktyki Klinicznej (GCP). Grünenthal wspiera również liczne przedsięwzięcia edukacyjne związane z terapią bólu oraz uczestniczy w propagowaniu wiedzy medycznej. W 2004 roku, w uznaniu wybitnych zasług dla Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, polski oddział firmy uhonorowany został Dyplomem i Medalem PTBB.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na podkarpackie.naszemiasto.pl Nasze Miasto