Celnicy z Przemyśla wzięli udział w 35 edycji półmaratonu wiązowskiego

Łukasz Solski
Służba Celna
W Wiązownej odbyły się III Mistrzostwa Polski Funkcjonariuszy Celnych w biegach długodystansowych. Reprezentacja Izby Celnej w Przemyślu wróciła nie tylko z pucharem, ale też pękiem medali.

W półmaratonie wzięło udział w sumie 66 uczestników z 13 izb celnych oraz Ministerstwa Finansów. W reprezentacji Izby Celnej w Przemyśla wystartowało 7 funkcjonariuszy - startowali na dystansach: 5 km oraz półmaratonu 21,1 km.

Funkcjonariusze Izby Celnej w Przemyślu punktowali we wszystkich kategoriach, zdobywając pęk medali (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy) oraz drużynowo 3 miejsce i puchar.

W klasyfikacji indywidualnej na dystansie 5 km w kategorii mężczyzn, złoto dla Przemyśla wywalczył st.rew. Krzysztof Kozłowski. Srebrny medal na dystansie 5 km kobiet wywalczyła apl. Aneta Zacharczyk z OC Medyka.

Funkcjonariusze z Przemyśl uplasowali się także na wysokich pozycjach na dystansie 21,1 km w kategorii open mężczyzn. Srebrny medal zdobył apl. Jacek Hadam z OC Budomierz a brązowy mł. rew. Marcin Wójcik z OC Krościenko. W tej kategorii 5 miejsce przypadło także rew. Jackowi Wasylów z OC Kolejowy Przemyśl Medyka a 13 mł. rew. Markowi Hamryszczakowi z IC Przemyśl.

Z kolei na dystansie 21,1 km w kategorii 50+ mężczyzn, nadkom. Mariusz Radoń z IC Przemyśl zajął 4 miejsce.