Soczi 2014. Program dzienny startów Polaków

Soczi 2014. Jako pierwsi z reprezentantów Polski do rywalizacji olimpijskiej przystąpią Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska, łyżwiarze szybcy, biathloniści, saneczkarz oraz skoczkowie narciarscy.

1/3
arch. Polskapresse / zdj. ilustracyjne

Soczi 2014. Program dzienny startów Polaków

Soczi 2014. Program dzienny startów Polaków



W oddalonej o 40 km od Soczi Krasnej Polanie pochodząca z Kasiny Wielkiej mistrzyni olimpijska z Vancouver oraz koleżanki z reprezentacji wystartują w sobotę 8 lutego w biegu łączonym na 15 km. W tym samym dniu walczyć będą tam w biathlonowym sprincie na 10 km Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Słonina i Łukasz Szczurek, a Maciej Kurowski w jedynkach w saneczkarstwie.

Czytaj także: Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014

Na torze w Soczi na 5000 m pobiegną łyżwiarze Sebastian Druszkiewicz i Jan Szymański, a w kwalifikacjach do konkursu na średniej skoczni wezmą udział: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jan Ziobro, Piotr Żyła.

Zimowe igrzyska w Rosji potrwają od 7 do 23 lutego.

Program z podziałem na dyscypliny:

Biathlon
--------
8 lutego - 15.30 (18.30) 10 km sprint, M - Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof Pływaczyk,
Łukasz Słonina, Łukasz Szczurek

9 lutego - 15.30 (18.30) 7,5 km sprint, K - Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz,
Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Pałka

10 lutego - 16.00 (19.00) 12,5 km na dochodzenie, M - Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof
Pływaczyk, Łukasz Słonina, Łukasz Szczurek

11 lutego - 16.00 (19.00) 10 km na dochodzenie, K - Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń, Monika
Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Pałka

21 lutego - 15.30 (18.30) sztafeta 4x6 km, K - Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz,
Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Pałka

22 lutego - 15.30 (18.30) sztafeta 4x7,5 km, M - Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof
Pływaczyk, Łukasz Słonina, Łukasz Szczurek

Biegi narciarskie
-----------------
8 lutego - 11.00 (14.00) bieg łączony 2x7,5 km (tech.
∨ Czytaj dalej

klasyczna i łyżwowa), K - Justyna
Kowalczyk, Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek

9 lutego - 11.00 (14.00) bieg łączony 2x15 km (tech. klasyczna i łyżwowa), M - Maciej Kreczmer,
Jan Antolec, Paweł Klisz

11 lutego - 13.00 (16.00) sprint (techniką dowolną), K, M - Sylwia Jaśkowiec, Agnieszka
Szymańczak, Sebastian Gazurek, Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec

13 lutego - 11.00 (14.00) 10 km (tech. klasyczna), K - Justyna Kowalczyk, Agnieszka Szymańczak,
Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek

14 lutego - 11.00 (14.00) 15 km (tech. klasyczna), M - Sebastian Gazurek, Maciej Kreczmer, Maciej
Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz

15 lutego - 11.00 (14.00) sztafeta 4x5 km, K - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia
Kubińska, Paulina Maciuszek, Agnieszka Szymańczak

16 lutego - 11.00 (14.00) sztafeta 4x10 km, M - Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec,
Paweł Klisz

19 lutego - 12.45 (15.45) sprint drużynowy (tech. klasyczna) - K, M - Justyna Kowalczyk, Sylwia
Jaśkowiec, Kornelia Kubińska, Agnieszka Szymańczak; Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec,
Sebastian Gazurek
strona: 1 z 4 następna strona »

Więcej na temat

Komentarze (1)

avatar
avatar
Wiola (gość)

Myślałeś jak wyglądał by odświeżony facebook?

Wejdź w ten link i już teraz wgraj nową nakładkę graficzną! To nic nie kosztuje :)

Link: http:\\tiny.pl\q1n7b

Wybierz kategorię