Rosyjski zespół Sirin rozpoczął dziś w Jarosławiu, XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej "Pieśń Naszych Korzeni". W koncercie zabrzmiały pieśni religijne i liturgiczne dawnej Rusi oraz wczesna polifonia (śpiew ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Rosyjski zespół Sirin rozpoczął dziś w Jarosławiu, XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej "Pieśń Naszych Korzeni". W koncercie zabrzmiały pieśni religijne i liturgiczne dawnej Rusi oraz wczesna polifonia (śpiew wielogłosowy) rosyjska i pieśni lirnickie z XVI i XVII stulecia.

W programie przewidziano m.in. rumuński chorał bizantyjski, barokową muzykę czeskich i polskich klasztorów, tradycyjne pieśni liturgiczne prawosławnego kościoła Serbii oraz poezję i muzykę epoki Karola Wielkiego (IX-X w.), w tym m.in. łacińskie utwory epickie i biesiadne.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!