(© Fot. przemysl.naszemiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 100 pielęgniarek z Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, protestowało wczoraj przed budynkiem szpitala w sprawie podwyżek płac. W tym samym czasie trwały negocjacje związkowców z dyrektorem placówki. Po czterech godzinach rozmów, dyrektor szpitala, Janusz Szkodny poinformował o podpisaniu porozumienia.

Według porozumienia w listopadzie i grudniu wszyscy pracownicy zarabiający do 3 tys. zł brutto dostaną dodatki do pensji w wysokości 150 zł. Natomiast od stycznia 2010 roku osoby te mają otrzymać podwyżkę poborów o 125 zł. Po podpisaniu porozumienia zakończyli pikietę. Wcześniej pracownicy planowali dwugodzinny strajk ostrzegawczy, jednak rozmowy z dyrekcją wstrzymały rozpoczęcie akcji.

Pielęgniarki nie są do końca zadowolone z wyniku rozmów. Według Haliny Tamy, szefowej "Solidarności” w jarosławskim szpitalu, temat podwyżek jeszcze powróci.

Pracownicy jarosławskiego szpitala protestowali już w czerwcu. Wtedy blokowali krajową drogę numer cztery prowadzącą do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!