Wiktor Juszczenko Wiktor Juszczenko

Wiktor Juszczenko. (© Fot. Wikipedia)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

7-8 września Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko złoży państwową wizytę w Rzeczpospolitej Polsce. Głowa państwa przybędzie nazaproszenie polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O tym ZAXID.NET poinformowano w Głównej Służbie Polityki Informacyjnej Głowy państwa.

Zaplanowano, że Wiktor Juszczenko otworzy znak pamiątkowy, poświęcony ofiarom Wielkiego Głodu w latach 1932-1933 na cmentarzu Wolskim w Warszawie, a także spotka się z przedstawicielami lokalnych władz i ukraińskiej społeczności w mieście Przemyślu. Tamże Prezydent weźmie udział w przekazaniu miejscowej ukraińskiej społeczności pomieszczenia ukraińskiego Domu Narodowego.

Planuje się, że podczas negocjacji z wyższymi osobami urzędowymi Polski strony omówią całe spektrum tematów współpracy ukraińsko-polskiej. Chodzi o sprawy globalnego, europejskiego i regionalnego bezpieczeństwa i stabilności; współpracę w zakresie europejskiej i euroatłantyckiej integracji Ukrainy; ekonomiczną, finansową, transgraniczną, regionalną współpracę dwóch krajów; współpracę w przygotowaniu do przeprowadzenia Euro-2012, a także w humanitarnych, oświatowych i innych pytaniach. Podczas negocjacji Prezydent zamierza oddzielnie akcentować potrzebę aktywowania wspólnych wysiłków w procesie ukraińsko-polskiego pojednania.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!