Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Meteorolodzy ostrzegają, że do wieczora na terenie województw lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego mogą występować burze. W tym czasie opady deszczu wyniosą 5-10 mm, lokalnie do 15-20 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 60 km/godzinę.

W województwie lubelskim burze przejdą głównie w jego północnej części, czyli w powiatach: łukowskim, radzyńskim i bialskim. Burzowe chmury nadciągną nad Lubelszczyzną od południowego zachodu.

Skutkiem nawałnic mogą być pożary i powodzie, zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zniszczenia drzew, a takża utrudnienia w ruchu i lokalne zalania. Służby dyżurne przypominają, aby nie przebywać na otwartej przestrzeni podczas burz i nie parkować dziś aut pod drzewami i tablicami reklamowymi.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!