Wiceminister sprawiedliwości, Piotr Kluz zapewnił w Rzeszowie, że nie ma żadnych planów likwidacji sądów i prokuratur w Polsce.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Piotr Kluz powiedział, że resort analizuje pracę swoich instytucji w całym kraju pod kątem ewentualnych oszczędności, ale - jak podkreślił - efekty tych zmian nie ograniczą mieszkańcom dostępu do wymiaru sprawiedliwości czy organów ścigania.

Tymczasem sędziowie, prokuratorzy i starostowie z Podkarpacia obawiają się zmian. Prezesi niewielkich sądów rejonowych przypominają, że ich placówki działają szybko i efektywnie, a zmiany w strukturze sądownictwa mogą zagrozić istnieniu Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. Prokuratorzy wyjaśniają, że lokalne małe prokuratury pozwalają na szybkie dotarcie śledczych na miejsce przestępstwa.

Wiceminister sprawiedliwości powiedział, że argumenty podkarpackiego środowiska zostaną przedstawione podczas resortowych prac nad założeniami do reformy polskiego sądownictwa i prokuratury.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!