Dramatyczny apel wystosowała do premiera Donalda Tuska Podkarpacka Rada do spraw Osób Niepełnosprawnych. Prosi go o przekazanie samorządom pieniędzy na wsparcie organizacji pozarządowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Rada podkreśla, że jeżeli tak się nie stanie, to wielu niepełnosprawnych pozostanie bez fachowej opieki. Zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy i polityki społecznej, to głównie powiaty - a nie jak do tej pory Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - mają dbać o dofinansowanie działalności stowarzyszeń i fundacji zajmujących się niepełnosprawnymi.

Jednak samorządy, nie mają na ten cel pieniędzy, organizacje pozostają bez środków i zaczynają ograniczać swoją działalność. Tymczasem, jak podkreślają stowarzyszenia na Podkarpaciu, osoby niepełnosprawne tak jak i zdrowe potrzebują stabilizacji i wsparcia.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!