(© Fot. BiOSG.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na odcinku „zielonej granicy” biegnącej w wysokich partiach Bieszczadów od Krzemieńca tj. styku trzech granic: słowackiej, ukraińskiej i polskiej – do Wołosatego trwa wymiana uszkodzonych słupów granicznych na nowe. Łącznie wymienionych zostanie 13 słupów granicznych.

Straż Graniczna zobligowana jest do utrzymania w odpowiednim stanie znaków i słupów granicznych Umową między Rzeczpospolitą Polską a Ukrainą o stosunkach prawnych na polsko-ukraińskiej granicy państwowej oraz współpracy i wzajemnej pomocy w sprawach granicznych, podpisanej w Kijowie 12 stycznia 1993 roku.

Do transportu słupów i materiałów montażowych wykorzystano śmigłowiec Straży Granicznej nawigowany przez funkcjonariuszy-instruktorów górskiego ratownictwa klasycznego i z powietrza. Zaś, samym ustawianiem słupów na granicy, zajęli się już pracownicy służb technicznych Bieszczadzkiego Oddziału SG.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!