Ponad 295 tys. zł odszkodowań wypłaci Skarb Państwa rolnikom za straty wyrządzone w tym roku na Podkarpaciu przez wilki, bobry, niedźwiedzie i żubry - poinformowała Polską Agencję Prasową dyrektor Regionalnej Dyrekcji ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ponad 295 tys. zł odszkodowań wypłaci Skarb Państwa rolnikom za straty wyrządzone w tym roku na Podkarpaciu przez wilki, bobry, niedźwiedzie i żubry - poinformowała Polską Agencję Prasową dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Magdalena Grabowska.

- Spośród żyjących w regionie, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim drapieżników najwięcej szkód wyrządziły wilki. Straty spowodowane przez te zwierzęta wynoszą prawie 120 tys. zł. Wilki zabiły 7 koni, 242 owce, 3 kozy i 6 sztuk bydła - powiedziała PAP, Grabowska.

Szkody wyrządzone przez bobry oszacowano na 91 tys. zł. Zniszczyły one m.in. 11 tys. sztuk drzewek, 730 metrów bieżących grobli w gospodarstwach rybackich, 200 metrów sześc. drzewa i zalały ok. 9 hektarów gruntów uprawnych.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!