Liczba zarejestrowanych na Podkarpaciu bezrobotnych wzrosła do blisko 130 tysięcy - poinformował Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Z najnowszego raportu o sytuacji na rynku zatrudnienia w regionie wynika, że w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Liczba zarejestrowanych na Podkarpaciu bezrobotnych wzrosła do blisko 130 tysięcy - poinformował Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Z najnowszego raportu o sytuacji na rynku zatrudnienia w regionie wynika, że w lipcu było o 2 300 bezrobotnych więcej niż w czerwcu i aż o 17 700 więcej niż przed rokiem. Właśnie lipiec był miesiącem gdy Wyjątkowo wielu mieszkańców województwa zgłosiło się do Powiatowych Urzędów Pracy.

To w dużej mierze bezrobotni absolwenci. Jednocześnie, ofert proponowanych przez pracodawców było mniej. Zdaniem analityków nadal najpoważniejsze problemy ze znalezieniem zatrudnienia mają osoby o niskich kwalifikacje lub posiadają małe doświadczenie w wykonywanym zawodzie. GUS nie opublikował jeszcze komunikatu o stopie bezrobocia za lipiec. W czerwcu na Podkarpaciu wyniosła ona 14,1 procent.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!