(© Polskaprese)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci ze Stalowej Woli wyjaśnią okoliczności śmierci 4-miesięcznej Agnieszki. Dziewczynka zmarła w 8 lutego rano w jednym z domów w miejscowości Radomyśl nad Sanem. Rodzice dziecka zostali zatrzymani.

Jak PAP rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar, o śmierci niemowlęcia policję powiadomiło pogotowie ratunkowe, wezwane przez matkę. "Z relacji 27-letniej matki wynika, że około godz. 7 rano zauważyła, że dziecko jest sine.Natychmiast powiadomiła pogotowie. Ale, mimo reanimacji, podjętej przez ratowników, nie udało się uratować życia dziecka" - powiedział Międlar.

Śledczy ustalili, że niemowlę chorowało na ospę. Policja sprawdzi m.in. czy dziecko było leczone przez lekarza czy też domowymi sposobami; pojawiły się bowiem wątpliwości, czy Agnieszka była pod opieką lekarską. W momencie śmierci dziecka w domu przebywało troje dorosłych, w tym rodzice i dziadek, oraz dwoje
dzieci w wieku 5 i 6 lat. Dorośli byli trzeźwi.

Międlar dodał, że w ubiegłym roku policja interweniowała w tym domu dwukrotnie: raz ze względu na przemoc domową, drugim razem, gdy dzieci były pod opieką pijanych dorosłych. Policja zatrzymała rodziców dziewczynki: 27-letnią matkę i jej 34-letniego konkubenta. Zwłoki dziecka zabezpieczono do badań.

Dwóch starszych braci Agnieszki przekazano pod opiekę babci, która poprosiła o zapewnienie im pomocy psychologicznej. "Taka pomoc będzie im udzielona jeszcze dzisiaj" - zapewnił rzecznik policji.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli.

Zobacz też


Wiadomości kryminalne na stronie: Podkarpackiej Kroniki PolicyjnejZapisz się do newslettera! Dodaj też swój artykuł lub prześlij swoje zdjęcia!Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!