Prezydent Przemyśla złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne Prezydent Przemyśla złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne

Prezydent Przemyśla złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. (© Fot. przemysl.naszemiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator IPN prawdopodobnie złoży apelację. Sąd podkreślił,że Robert Choma wypełniając oświadczenie lustracyjne przyznał się do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

W dalszej części stwierdził wprawdzie, że zobowiązanie podpisał pod groźbą wyrzucenia ze studiów i zwolnienia z pracy jego rodziców i na nikogo nie donosił. Zdaniem sądu te dodatkowe wyjaśnienia należy traktować jako ocenę lustrowanego jego współpracy z SB i dlatego oświadczenie lustracyjne Roberta Chomy jest prawdziwe. Prokurator domagał się orzeczenia wobec prezydenta Przemyśla 8-letniego zakazu pełnienia wysokich stanowisk i kandydowania do Sejmu, Senatu, władz samorządowych i Parlamentu Europejskiego.

Z akt IPN wynika ,że Robert Choma współpracował z SB w latach 1983-85 ,podczas studiów na rzeszowskiej filii UMCS. Były funkcjonariusz tych służb przyznał w sądzie,że był słabym źródłem informacji.


Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pompon (gość)

Zapnijmy o tej podłej przeszłości a zajmijmy się naszym wspólnym dobrobytem.Pan prezydent jest jednym z tych którzy potrafił wiele zrobić dla naszego miasta