(© 123rf)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

1 kwietnia 2016 r. wejdzie w życie rządowy program "Rodzina 500 plus". W Przemyślu zadania wynikające z tego programu realizować będzie dział świadczeń rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Leszczyńskiego 3.

MOPS planuje od 1 kwietnia rozpocząć przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu "Rodzina 500 plus”.

Wnioski będą przyjmowane w placówce MOPS przy ulicy Leszczyńskiego 3 oraz w siedzibie Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA przy ulicy Piotra Skargi 7.


Jeżeli wniosek zostanie złożony od 1 kwietnia do 30 czerwca, świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od miesiąca kwietnia. W Przemyślu z programu "Rodzina 500 plus" może się ubiegać ok. 6500 rodzin dla blisko 12000 dzieci. Miasto otrzyma od państwa ok. 55 mln zł. Weryfikacji będzie podlegało ok. 6500 wniosków, czasochłonność obsługi będzie porównywalna z procesem realizacji świadczeń rodzinnych.

Nowe świadczenie będzie przyznane na okres od kwietnia 2016 r. do września 2017 r. Przed upływem tego terminu trzeba będzie złożyć nowy wniosek na okres kolejnych 12 miesięcy.

Od 21 marca pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą udzielać szczegółowych informacji.


Wnioski będzie również można składać w wersji elektronicznej, jeśli posiada się podpis kwalifikowany lub zaufany profil na ePUAP-ie. Aby uzyskać profil zaufany należy założyć konto na ePUAP, pod adresem epuap.gov.pl.
Szczegółowe informacje na temat warunków ubiegania się o wypłatę świadczenia wychowawczego oraz formularze wniosków będą dostępne na stronie www.mops.przemysl.pl.

Rodziny co miesiąc dostaną po 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Te rodziny, w których dochody na osobę nie przekraczają 800 zł (1 200 zł w przypadku niepełnosprawnego dziecka), dostaną pieniądze również na pierwsze dziecko.


A. Duda: "Rodzina 500 plus" będzie wielkim sukcesem RP. Poziom ubóstwa spadnie do 11 proc.

źródło: TVN24/x-news

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

sasiadka (gość)

Apeluję do kompetentnych instytucji i do sąsiadów aby zgłaszali każde naruszenie w postaci przeznaczania na inne cele pieniędzy niż na potrzeby dzieci!!!!!!!!I

Agnieszka (gość)

Proszę o podpowiedz ile mi się nalezy mam dwojkę dzieci moje dochody wraz z alimentami wynoszą 2300 netto ile mi przysługuje w tej sytuacji pieniędzy z ,,rodzina 500 plus"?Zgóry serdecznie dziękuję za podpowiedz.

mieczysława (gość)

Spore zasilenie budżetu dla rodzin,że szybciej nikt nie wpadł na taki pomysł aby tak poprawic ludziom życie,brawo!!!!

Ciekawska (gość)

A ja osoboście będę się przyglądać słynnej rodzince 2+4 z Łukasińskiego czy pieniądze faktycznie wydawane są na dzieci jeśli nie natychmiast zgłaszam do MOPSu!!!!