Po raz pierwszy w Przemyślu rusza projekt Brave Kids. Chętni mogą w swoim domu ugościć młodych artystów z Ugandy, Indii, Rumunii lub Gruzji.

Na czym polega projekt Brave Kids?


W czasie pobytu w Polsce młodzi artyści uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec - często z bardzo różnych tradycji. Przez dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin.
Rodziny, które gościły dzieci w ramach Brave Kids, jednogłośnie twierdzą, że ten projekt niesamowicie wciąga. Pobyt młodych artystów porównują do podróży i podkreślają, że to jedyna w swoim rodzaju przygoda także dla polskich dzieci. To również edukacja międzykulturowadla wszystkich osób zaangażowanych w projekt. Myślę, że przemyślanie aktywnie włączą się w świat Brave Kids i docenią tę możliwość - mówi Magdalena Pardel, koordynatorka projektu Brave Kids w Przemyślu.

Na wszystkie pytania odpowiedzą organizatorzy podczas spotkania informacyjnego w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek 13 kwietnia o godz. 17:00..

Co będzie się działo w czasie pobytu Brave Kids w Przemyślu?


Po raz pierwszy mieszkańcy spotkają się z młodymi artystami już 21 czerwca, w trakcie Święta Zamku Kazimierzowskiego. To niezwykłe dzieci: utalentowane, otwarte i pełne energii. W ciągu kolejnych dwóch tygodni planujemy barwne parady, pokazy i warsztaty artystyczne, również z udziałem dzieci z Przemyśla - opowiada Magdalena Pardel.

Lokalną część projektu zamknie spektakl, podczas którego na jednej scenie znajdą się wszyscy młodzi artyści goszczący w Przemyślu.

Brave Kids 2015 to 6. edycja spotkań dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata, która będzie trwała od 20 czerwca do 12 lipca. W tym roku projekt będzie odbywał się równolegle we Wrocławiu, w Warszawie, Puszczykowie koło Poznania, Wałbrzychu oraz po raz pierwszy w Przemyślu.

Rodziny będą gościć dzieci w swoich domach od 20 czerwca do 3 lipca.


_________________________________________________________________________________________________________
Zobacz także: Tomek i Janek uratowali tonącego w Przemyślu

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jehowy (gość)

Fajny projekt tylko ostroznie żeby za chwilkę nie powstały w polsce bojówki dżichadystów!!!!!