MSPO, KIELCE, Polska, 1 września 2009 – PZL Mielec, spółka zależna Sikorsky Aircraft Corporation w Polsce, rozpoczęła końcowy montaż pierwszego helikoptera S-70i™ BLACK HAWK. Oznacza to wprowadzenie nowego helikoptera, międzynarodowej wersji modelu BLACK HAWK, do oferty produktowej firmy Sikorsky. Sikorsky jest firmą zależną United Technologies Corp.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ukończenie pierwszego helikoptera S-70i jest przewidywane na rok 2010.

PZL Mielec zwiększa również produkcję kabin do helikopterów BLACK HAWK. Do dnia dzisiejszego ukończono już cztery kabiny. Trzy z nich zamontowano w helikopterach UH-60M, które zostały wyprodukowane na linii montażowej w głównych zakładach firmy Sikorsky w Stanach Zjednoczonych. Czwartą kabinę połączono z innymi komponentami w ramach budowy pierwszego helikoptera S-70i™ przez PZL.

- Uruchomienie linii montażowej w Polsce jest ważnym etapem w realizacji programu budowy helikoptera S-70i – powiedział Bob Kokorda, Wiceprezes ds. Strategii Korporacyjnej i Synergii w firmie Sikorsky. - Platforma ta uwzględnia wszystkie wymogi nabywcy zapewniając mu dostępny cenowo i łatwo przystosowalny do różnych potrzeb i misji śmigłowiec, który pozostaje wierną wersją legendarnego, sprawdzonego w warunkach bojowych helikoptera BLACK HAWK. Teraz ten sprawdzony i niezawodny helikopter będzie dostępny dla klientów na całym świecie, oferując solidne osiągi i najnowszą technologię wiropłatów - dodaje.

Podczas briefingu prasowego, który odbył się podczas XVII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), Bob Kokorda potwierdził kluczową rolę PZL Mielec w planach ekspansji firmy Sikorsky w Europie Środkowej i Wschodniej.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!