Na niektórych uczelniach publicznych prowadzona jest jeszcze rekrutacja na studia w trybie dziennym.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na Politechnice Warszawskiej są wolne miejsca na fizyce technicznej, mechanice i budowie maszyn oraz na kierunkach prowadzonych w języku obcym: Electrical and Computer Engineering, Electrical Engineering i Civil Engineering. Chętni mogą też rejestrować się na makrokierunku - elektronice, informatyce i telekomunikacji. Ewa Chybińska powiedziała, że ze względu na dużą popularność uczelnia zdecydowała się uruchamiać ten kierunek co semestr. Na elektronice, informatyce i telekomunikacji rozpoczynającej się od lutego przyszłego roku jest jeszcze kilkanaście miejsc.
Stu studentów w trybie dziennym może też przyjąć Uniwersytet Warszawski na filologii rosyjskiej, psychologii w języku angielskim, fizyce i astronomii. Rzecznik uczelni Anna Korzekwa powiedziała, że w dodatkowej rekrutacji kryteria przyjęcia zostały trochę obniżone.
Zdecydowana większość uczelni prowadzi jeszcze rekrutację na niestacjonarny tryb studiów. Piotr Karnowski ze Szkoły Głównej Handlowej powiedział, że na uczelni jest jeszcze miejsce dla ok 350 studentów wieczorowych i zaocznych. Podkreśla jednak, że warunki przystąpienia do rekrutacji są takie same jak na studiach dziennych.

Na studia dzienne nie przyjmuje też Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Około 200 miejsc czeka na studiach niestacjonarnych. Do wyboru jest m.in budownictwo, informatyka, inżynieria środowiska, ogrodnictwo czy leśnictwo. Rzecznik uczelni Krzysztof Szwejk powiedział, że kandydaci nie będą mieli problemu z dostaniem się na te kierunki. Ze względu na niż demograficzny szkoła przyjmie prawdopodobnie wszystkich kandydatów.

Na Uniwersytecie Łódzkim wolne miejsca są na wydziałach: Fizyki i Matematyki. Jednostki oferują kierunki zamawiane. Najlepsi studenci, którzy zdecydują się studiować właśnie na tych kierunkach mogą liczyć na dodatkowe stypendium.

Na Politechnice Łódzkiej małą popularnością cieszą się: włókiennictwo i inżynieria materiałowa. Pełnomocnik rektora Krystyna Gołębiowska-Walczak zapewnia, że oba kierunki gwarantują zdobycie dobrego wykształcenia, a absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie.

Na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej najwięcej wolnych miejsc na studia dzienne jest na metalurgii oraz fizyce technicznej. Kilka osób może być jeszcze przyjętych na elektronikę i telekomunikację czy socjologię.

Jutro kończy się rekrutacja na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ostatnie miejsca czekają jeszcze na chętnych, którzy chcą studiować na astronomii, biofizyce, fizyce, matematyce i ochronie środowiska. Trzy ostatnie są objęte programem "kierunki zamawiane".

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu przyjmuje jeszcze chętnych na astronomię, informatykę, matematykę, filozofię oraz na filologie: serbską, chorwacką, słowiańską i polską.
Do 17 września trwa rekrutacja na poznański Uniwersytet Przyrodniczy. Kandydaci mogą jeszcze składać dokumenty na biologię, inżynierię środowiska, ogrodnictwo, rolnictwo, technikę rolniczą i leśną oraz na technologię drewna.

Absolwenci mogą też wybrać prywatne uczelnie. Tam rekrutacja trwa do końca września. W wielu przypadkach zapisy wciąż odbywają się już rozpoczęciu roku akademickiego.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!