Szkolne łazienki do kontroli Szkolne łazienki do kontroli

Szkolne łazienki do kontroli. (© Fot. Internet.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We wrześniu i październiku Sanepid ponownie zbada stan łazienek szkolnych. Poprzednia kontrola, przeprowadzona przed wakacjami w związku z epidemią grypy AH1N1, pokazała, że w co czwartej szkole toalety nie spełniają podstawowych warunków sanitarnych.

Tomasz Misztal z Głównego Inspektoratu Sanitarnego powiedział, że główne zarzuty dotyczyły braku ciepłej wody i mydła. W niektórych łazienkach nie było papieru toaletowego oraz ręczników lub suszarek do rąk.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się do ministerstwa edukacji z prośbą o zapewnienie uczniom odpowiednich warunków sanitarnych i rozwiązanie problemów.

Tomasz Misztal powiedział, że sytuacja się poprawiła. W niektórych szkołach podczas wakacji przeprowadzono remonty sanitariatów. Wyniki kontroli Sanepidu będą znane na początku listopada.
Według epidemiologów, częste mycie rąk w ciepłej wodzie to jeden z podstawowych warunków utrzymania higieny, który może uchronić przed "nową grypą" i innymi chorobami zakaźnymi.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!