Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ten sklep w Przemyślu prowadzą niepełnosprawni i wolontariusze, we współpracy ze Szwedami. Osiągnęli już 3 mln złotych utargu [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Sklep „Z drugiej ręki”, od prawie 15 lat prowadzony przez niepełnosprawnych i wolontariuszy z Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, oddział w Przemyślu, wypracował już 3 mln złotych utargu.

Sklep prowadzony jest we współpracy z organizacją Reningsborg z Göteborga w Szwecji. Handluje się tutaj używany rzeczami, które trafiają ze Skandynawii. Niektóre z nich wymagają drobnych napraw, np. przyszycia guzika. Prace te, w ramach warsztatów terapii zajęciowej, wykonują osoby niepełnosprawne. Pod okiem wolontariuszy prowadzą również sprzedaż artykułów. Głównie ubrań, butów, ale również mebli i sprzętu gospodarstwa domowego. Podobne sklepy, we współpracy ze Szwedami z Reningsborg, prowadzone są w Poznaniu, Szprotawie i Zbąszyniu.
Cały dochód z działalności sklepu przeznaczany jest na działalność statutową PTWzK. M.in. na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i dorosłych o różnych schorzeniach, programy związane z autyzmem czy wadami rozwojowymi.
Sklep „Z drugiej ręki”, od prawie 15 lat prowadzony przez niepełnosprawnych i wolontariuszy z Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, oddział w Przemyślu, wypracował już 3 mln złotych utargu. Sklep prowadzony jest we współpracy z organizacją Reningsborg z Göteborga w Szwecji. Handluje się tutaj używany rzeczami, które trafiają ze Skandynawii. Niektóre z nich wymagają drobnych napraw, np. przyszycia guzika. Prace te, w ramach warsztatów terapii zajęciowej, wykonują osoby niepełnosprawne. Pod okiem wolontariuszy prowadzą również sprzedaż artykułów. Głównie ubrań, butów, ale również mebli i sprzętu gospodarstwa domowego. Podobne sklepy, we współpracy ze Szwedami z Reningsborg, prowadzone są w Poznaniu, Szprotawie i Zbąszyniu. Cały dochód z działalności sklepu przeznaczany jest na działalność statutową PTWzK. M.in. na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i dorosłych o różnych schorzeniach, programy związane z autyzmem czy wadami rozwojowymi. Agata Czereba/UM Przemyśl
Sklep „Z drugiej ręki”, od prawie 15 lat prowadzony przez niepełnosprawnych i wolontariuszy z Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, oddział w Przemyślu, wypracował już 3 mln złotych utargu.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto