Stal Stalowa Wola, która rozpoczęła kompletowanie składu na sezon 2009/10 jako jedna z ostatnich w PLK zakontraktowała w tym tygodniu czterech zawodników.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Włodarze Stali zyskali na tym, iż Basket Kwidzyn nie został dopuszczony do rozgrywek PLK. Z zespołu Pawła Mrozika zatrudnili trzech zawodników. Są to Tomasz Andrzejewski oraz Amerykanie: Jarryd Loyd i David Godbold. Umowę podpisał także Krzysztof Mielczarek, grający ostatnio w Big Starze Tychy.

30-letni Andrzejewski w minionym sezonie miał ogromny wkład w wywalczenie awansu do PLK przez zespół ze Stalowej Woli. W 1-ligowych rozgrywkach notował średnio 12.8 punktu oraz 6.2 zbiórki. Przed nadchodzącymi rozgrywkami związał się z Basketem Kwidzyn. Tak samo zrobili Loyd i Godbold. Cała trójka musiała jednak szukać sobie nowego klubu, bowiem Basket będzie grał w II. lidze. Loyd w 2008 roku ukończył uniwersytet Valpariaso, gdzie jako rezerwowy miał średnio 12 punktów na mecz. Miniony sezon spędził w Nowej Zelandii w zespole Ecogise Nelson Giants. Godblod, który może grać jako rzucający, bądź niski skrzydłowy również przed rokiem ukończył uczelnię. Grał w drużynie Oklahoma, gdzie był kolegą Blake’a Griffina, wybranego z pierwszym numerem tegorocznego draftu.

Wcześniej z beniaminkiem ekstraklasy związali się: Maciej Klima, Rafał Partyka, Michał Wołoszyn, Michał Gabiński, Szymon Juniak oraz Marcin Malczyk.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!