Na poligonie wojskowym w Nowej Dębie kończą się ćwiczenia żołnierzy, którzy wyjadą do Afganistanu. Będzie to szósta zmiana Polskiego kontyngentu wojskowego. Po raz pierwszy wezmą w niej udział tylko zawodowi żołnierze.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziś na poligonie wojskowym w Nowej Dębie zaprezentowali swoje umiejętności, które zdobyli w trakcie prawie rocznych ćwiczeń.

Głównym elementem szkolenia była ewakuacja rannych żołnierzy z pola walki przy wsparciu śmigłowców i samolotów F-16. Ćwiczenia obserwował Bogdan Klich minister obrony Narodowej. Po prezentacji gratulował żołnierzom dobrego przygotowania. Minister podkreślił, że żołnierze z 6 zmiany zostaną wyposażeni w tzw. pakiet afgański w którego skład wchodzi min. wysokiej klasy kamizelka kuloodporna i broń osobista z nowoczesnym celownikiem holograficznym i przyrządami które zapewnia dobrą widoczność w dzień i w nocy.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!