Jelenia Góra zdobyła stolicę! MKS Vitamineo wygrało na wyjeździe z AZS AWF [zdjęcia tylko u nas!]

Przemysław Kaczałko
Na inaugurację 2024 roku w stolicy Polski doszło do konfrontacji miejscowego AZS AWF z Vitamineo Jelenia Góra. Po pierwszej połowie wydawało się, że niżej notowane jeleniogórzanki spokojnie zgarną pełną pulę, ale po zmianie stron warszawianki doprowadziły do remisu i emocje były do samego końca.

Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando gości. Po 10 minutach gry na tablicy wyników było 3:7 i do końca pierwszej połowy jeleniogórzanki utrzymywały bezpieczną przewagę. Niemal z dźwiękiem końcowej syreny Marta Mazurkiewicz ustaliła wynik po 30 minutach meczu na 12:19.

Po zmianie stron przez 8 minut przewaga przyjezdnych utrzymywała się na poziomie 7 trafień (15:22), ale nagle nastąpiło załamanie w szeregach niebiesko-zielonych i w 47. minucie było jedynie 20:22.Duża w tym zasługa Klarkowskiej, która zanotowała doskonałe interwencje, a koleżanki z pola wykorzystały szansę i zmniejszyły stratę do Vitamineo. Gdy w 52. akademiczki doprowadziły do remisu 23:23, wydawało się, że podopieczne Dili Samadovej nie podniosą się i na fali euforii AZS sięgnie po komplet punktów. Ku uciesze gości, w końcówce Mazurkiewicz i Gałuszka zdobyły ważne bramki i ostatecznie AZS AWF przegrał z Vitamineo 24:28.

AZS AWF Handball Warszawa - MKS Vitamineo Jelenia Góra 24:28 (12:19)

AZS: Klarkowska, Rusin - Zając 8, Chrapusta 8, Macikowska 3, Szczukocka 2, Kupc 2, Lasek 1, Niedziółka, Wrzesińska, Sulborska.
Vitamineo: Wierzbicka - Mazurkiewicz 8, Kobzar-Witczak 5, Jarosz 4, Załoga 4, Zgleszewska 3, Gałuszka 2, Oreszczuk 2, A. Los, Domin, J. Los, Morozenko.