Dodaj zdjęcie profilowe

avatarKamil Downarowicz

Przemyśl
Początkujący dziennikarz obywatelski :)

Degustacja hiszpańskich win w Przemyślu

2013-12-11 15:38:22

Część z nich zebrała się w poniedziałek, 2 grudnia w sklepie KONDRAT Wina Wybrane w Przemyślu na specjalnej degustacji trunków z Katalonii.

Studiując mapę Hiszpanii, natrafimy na niewielką wieś o nazwie Capçanes. Miejsce to znane jest przede wszystkim z produkcji wyśmienitych win, wyróżniających się unikatowym smakiem i intrygującą historią powstania. Producentem tych niezwykłych trunków jest Jürgen Wagner, który przybył właśnie do Polski na zaproszenie sieci sklepów KONDRAT Wina Wybrane. W poniedziałek, 2 grudnia w Przemyślu przybliżał gościom
i przedstawicielom mediów winny smak Katalonii.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze i wypełnione było historiami
o powstawaniu win marki Celler Capçanes oraz o przemyśle winnym w Hiszpanii. Rolę tłumacza przejął Marcin Zatorski, specjalista ds. wina, współpracujący na co dzień z marką KONDRAT Wina Wybrane. Przeniósł on grono 20 zgromadzonych w sklepie gości do 1933 roku, kiedy to pięć rodzin z niewielkiej wsi Capçanes połączyło siły i stworzyło spółdzielnię, rozpoczynając produkcję win. Produkcja ta trwa do dnia dzisiejszego.

- Wina marki Celler Capçanes zdobyły wiele nagród. O tym, że nie były to przypadkowe wyróżnienia, można było się przekonać podczas degustacji – mówi Leszek Łaski, właściciel sklepu KONDRAT Wina Wybrane w Przemyślu. Skosztowano 5 rodzajów win: Capcanes Mas Donis White, Mas Donis Negre, Mas Picosa Organic, Mas Donis Barrica oraz Peraj Petita Kosher.

Jesteś na profilu Kamil Downarowicz - stronie mieszkańca miasta Przemyśl. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj