MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Narodowe czytanie ballad i romansów A. Mickiewicza w kaskadzie solankowej w Sołonce k. Rzeszowa

Wojciech Tatara
Wojciech Tatara
Zeszłoroczna edycja Narodowego Czytania w Sołonce cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Fragmenty "Moralności Pani Dulskiej" czytał m.in. Przewodniczący Rady Gminy Lubenia Feliks Solecki.
Zeszłoroczna edycja Narodowego Czytania w Sołonce cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Fragmenty "Moralności Pani Dulskiej" czytał m.in. Przewodniczący Rady Gminy Lubenia Feliks Solecki. BP w Lubeni
Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni zaprasza mieszkańców gminy w sobotę 3 września na godz. 16 do kaskady solankowej w Sołonce na Narodowe Czytanie Ballad i Romansów Adama Mickiewicza.

Już po raz jedenasty miłośnicy literatury z gminy Lubenia spotkają się na trenie tężni solankowej, aby wspólnie czytać jedno z dział naszego wieszcza. Każda z edycji cieszy się dużym zainteresowaniem, wśród mieszkańców gminy. Oprócz bliższego poznania tegorocznej lektury, przybyła publiczność będzie miała okazję zaordynować sobie solankową inhalację bogatą w jod i korzystną na drogi oddechowe.

„Ballady i romanse” zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie jako główna część pierwszego tomu Poezyj Adama Mickiewicza. Pisany w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia. Zbiór Mickiewiczowskich poezji stał się literackim wydarzeniem, wzbudzając wielki entuzjazm wśród miłośników literatury narodowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto