MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarte Dni Funduszy Europejskich na Uniwersytecie Radomskim. Uczelnia zaprosiła uczniów radomskich szkół. Zobacz zdjęcia

Janusz Petz
Janusz Petz
Uczniom zaproponowano różne formy zabawy nawiązującej jednak do prawdziwych badań naukowych prowadzonych i dydaktyki prowadzonej na uczelni.
Uczniom zaproponowano różne formy zabawy nawiązującej jednak do prawdziwych badań naukowych prowadzonych i dydaktyki prowadzonej na uczelni. Janusz Petz
Ponad 300 uczniów szkół podstawowych gościło w piątek, 10 maja na Uniwersytecie Radomskim. Uczelnia jako beneficjent pomocy unijnej w różnych dziedzinach zaprosił ich do wspólnego obchodzenia Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2024. Była to okazja do zabawy, ale też poznania czym zajmuje się uczelnia w dziedzinie nauki i dydaktyki.

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich na Uniwersytecie Radomskim

Dzieciaki brały udział w różnych zajęciach na dziedzińcu Wydziału Ekonomicznego uczelni, ale też w pracowniach uniwersyteckich. Miały okazję uczestniczyć w prawdziwej rozprawie w sali sądowej, poznawali tajniki pracy kryminologów, brały udział zajęciach w laboratoriach chemicznych.

Młodzi naukowcy będą mieli okazję do współdziałania przy różnych czynnościach laboratoryjnych, a także do samodzielnego wykonywania prostych ćwiczeń chemicznych. Wspólnie z pracownikami naukowymi poszukiwali odpowiedzi na wiele pytań, m.in.: dlaczego ciasto rośnie?, czy wodą można rozpalić ognisko?, czy z cukru można zrobić lustro?, czy można wywołać erupcję chemicznego wulkanu?, co to są i do czego służą hydrożele?

Wielkim zaciekawieniem cieszyła się też możliwość wykonywania grafik na stoisku przygotowanym przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Radomskiego. Były też zajęcia przygotowane przez Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu i z pedagogiki. Był kącik matematyczny i związany z budownictwem, czyli kierunkami studiowania obecnymi na uczelni.

- Prowadzimy akcje skierowane do dzieci od wielu lat. Pobudzanie uczniów, kreatywność, projektowanie to jest kapitał, który zbiera się i zachęca potem młodych ludzi do studiowania. Bardzo byśmy chcieli, aby oni do nas wrócili, ale nie chodzi o to, aby oni tutaj wrócili. Ważne jest to, aby czuli, że chcą się uczyć i rozwijać – powiedziała Elżbieta Sałata, prorektor uczelni.

Zobacz zdjęcia w naszej galerii:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto