Przemyski Klub Karate Kyokushin ma mistrza i wicemistrzynię Podkarpacia [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Przemyski Klub Karate Kyokushin
W Mielcu odbyły się XXII Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Medale zdobyli karatecy z Przemyśla.

W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z 20 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate.

Przemyski Klub Karate Kyokushin zgłosił do rywalizacji kumite 9 zawodników: Michała Igielskiego, Michała Lisowskiego, Katarzynę Pisarską, Aleksandrę Pisarską, Martynę Radjowską, Wiktora Lisowskiego, Aleksandra Varvaruka oraz najmłodszych, debiutujących chłopców - Rysia Sobolaka i Mikołaja Radonia.

Michał Igielski wygrał mistrzostwa w kategorii kumite juniorów poniżej 65 kg. Michał przed czasem, po 40 sekundach wygrał walkę półfinałową, w finale po zarządzonej dogrywce, również przed czasem i znów po 40 sekundach starcia pokonał przeciwnika.

Wicemistrzynią Podkarpacia została doświadczona już zawodniczka Katarzyna Pisarska w kategorii juniorek młodszych poniżej 50 kg. Półfinał Kasi był emocjonujący, wygrała go w 20 sekundzie dogrywki przed regulaminowym czasem. Uległa przeciwniczce dopiero w walce finałowej.

Trzecie miejsce (w kategorii juniorów +75 kg) zajął Michał Lisowski. To jego pierwszy start w starszej grupie wiekowej. Brąz uzyskała też Martyna Radjowska (juniorka młodsza -55 kg) oraz Wiktor Lisowski (kadet -40 kg). Nie powiodło się Aleksandrze Pisarskiej i Aleksandrowi Varvarukowi, mimo wygranych walk nie weszli do strefy medalowej.

Największe emocje związane z pierwszym startem mieli Mikołaj i Rysio oraz kibicujący im rodzice i starszy brat. Chłopcy z dużą tremą, ale dzielnie walczyli z przeciwnikami, których niestety nie zdołali pokonać.

W niedzielę w Przemyślu odbyła się ósma edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". W 2020 roku pierwszy raz rywalizowano na trzech trasach: 1963 metry, 6 kilometrów oraz na dystansie dla dzieci do lat 10 o długości około 600 metrów. W sumie na trasie pojawiło się blisko 500 osób!

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" 2020 w Prz...