Łukasz Solski
Dzięki kapitalnej niemal bezbłędnej grze w pierwszej połowie i bardzo odpowiedzialnej, konsekwentnej i pozbawionej większych przestojów prezencji w drugich 30 minutach ORLEN Upstream SRS Przemyśl bez najmniejszych problemów uporał się z KPR-em Legionowo. SRS odniósł piąte z rzędu zwycięstwo i awansował na 4. miejsce w tabeli.

To był ostatni, ale bez wątpienia najlepszy, występ ORLEN Upstream SRS Przemyśl o punkty w tym roku. Bo to była i ostatnia w 2021 roku kolejka w Lidze Centralnej. Teraz w zmaganiach ligowych nastąpi przerwa do 22 stycznia. Wówczas piłkarze ręcznie wrócą na parkiety. SRS pierwszą rundę rywalizacji sfinalizują wyjazdowym spotkaniem z Nielbą Wągrowiec.

Przemyskich kibiców czekają jednak jeszcze dodatkowe emocje. W najbliższy wtorek, na towarzyski mecz przyjedzie superligowowa Handball Stal Mielec. Początek meczu o godz. 18:30.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – KPR Legionowo 33:28 (18:11)

SRS: Barnaś, Sar, Iwasieczko – Kielar 0, Walczyk 2, Guzdek 2, K. Kroczek 0, Mochocki 2, Stołowski 10, Kipp 0, M. Kroczek 0, Dutka 1, Krytski 3, Kubisztal 2, Światłowski 6, Kulka 5. Trener Przemysław Korobczak.

KPR: Zacharski, Szakłucki – Brzeziński 1, Brzozowski 0, Prątnicki 7, Kostro 1, Kasprzak 2, Fąfara 2, Śliwiński 2, Lewandowski 0, Filipowicz 1, Tylutki 0, Brinovec 1, Wołowiec 7, Chabior 4, Laskowski 0.

Sędziowali Czochra (Zwierzyniec) i Szpinda (Zamość). Kary: 12 min - 14 min. Widzów 500.

POZOSTAŁE WYNIKI: SPR GKS Autoinwest Żukowo - MKS Grudziądz 29:30 (13:16), MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 33:39 (16:19), KS AZS-AWF Biała Podlaska - MKS Nielba Wągrowiec 39:27 (16:12), MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica - OKPR Warmia Energa Olsztyn 24:23 (8:12), Budnex Stal Gorzów - Śląsk Wrocław 28:30 (15:14), MKS Padwa Zamość - MKS Wieluń 28:26 (19:15).