kostek
Łukasz Solski
W Biskupcu, gdzie Warmia rozgrywa swoje mecze emocji nie brakowało. Przemyślanie lepiej wykonywali rzuty karne i to oni zgarnęli dwa punkty.

Od początku spotkanie było zacięte, choć to goście delikatnie byli na plusie. W pierwszej połowie prowadzili już 7:4 by za dwie minuty być już tylko jedną bramką na plusie. Po przerwie na tablicy wyników remis notowano aż dziewięciokrotnie. Żaden zespół nie potrafił odskoczyć na więcej niż dwie bramki. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem i zgodnie z regulaminem rozgrywek ligowych w Polsce, zarządzono rzuty karne. Potrzebne było aż czternaście serii, aby wyłonić zwycięzcę. W czternastej serii ze strony gospodarzy Mateusz Kopyciński nie zdołał pokonać bramkarza z Przemyśla i Tomasz Kulka stanął przed szansą zakończenia rywalizacji. Przemyślanin wytrzymał napięcie i pokonał bramkarza Warmii, co dało przyjezdnym końcowy sukces.

Warmia Energa Olsztyn - Orlen Upstream SRS Przemyśl 27:27 (11:12) k. 11:12

Upstream: Sar - Kielar 3, Walczuk, Guzdek, Mochocki 2, Stołowski 8, Kipp, Kroczek, Dutka, Krytski 5, Światłowski 5, Kubisztal 1, Kulka 3. Trener: Przemysław Korobczak.

Kary: 8 i 8 min. Widzów 60.