Łukasz Solski
ORLEN Upstream SRS Przemyśl
Cztery bramki Pawła Stołowskiego w końcówce pozwoliły ekipie ORLEN Upstream SRS Przemyśl wrócić z Końskich z tarczą.

Mecz zaczął się od łatwego prowadzenie ekipy z Końskich 4:1. Przewaga nie trwała jednak długo. W 14. minucie Maciej Kubisztal doprowadził do remisu 5:5, a w kolejnej akcji Kevin Starzecki dał gościom prowadzenie 6:5. Mecz się wyrównał, a prowadzanie co chwilę zmieniało. SRS odskoczył dopiero w samej końcówce tej części spotkania (13:10).

Po zmianie stron przemyślanie poprawili grę w obronie, co od razy przełożyło się na wynik (33. minuta 15:11). SRS zanotował jednak przestój w grze i będąc na prowadzeniu pięcioma trafieniami (41. minuta 19:14), potrafił roztrwonić przewagę. W 50. minucie KSSPR wyrównał na 21:21.

Przebłysk Pawła Stołowskiego, który rzucił cztery bramki z rzędu w newralgicznym momencie, pozwolił naszym spokojnie dograć końcówkę.

- Bardzo obawialiśmy się tego meczu. Nie byliśmy jeszcze pewni tego, jaki poziom zaprezentujemy, a druga rzecz to fakt, że "konie" są bardzo mocnym zespołem na swoim boisku. Mecz zaczął się od prowadzenia miejscowych. Trener Kubisztal zareagował, wziął czas i poukładał naszą grę. Zespół zaczął grać swoje. Ciszy postawa Adama Iwasieczko w bramce, z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Drozdalski, który został wybrany MVP meczu w naszym zespole

- powiedział Robert Skawiński, prezes SRS Przemyśl.

2. kolejce SRS Przemyśl podejmie u siebie KS Viret CMC Zawiercie. Początek meczu o godz. 18.

POZOSTAŁE WYNIKI: KS Viret CMC Zawiercie - MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 23:24 (15:12), Unimetal Recykling MTS Chrzanów - SMS ZPRP Kielce 24:22 (16:10), MKS Padwa Zamość - AZS UJK Kielce 23:23 (15:11, k. 7:6).

KSSPR Końskie - ORLEN Upstream SRS Przemyśl 23:27 (10:13)

Końskie: Witkowski, Napierała 1, B. Sękowski, Ciszek, Kozłecki, Ł. Sękowski 1, Maleszak 1, Pilarski, Wolski 9, Włodarski, Rurarz, Kubała 3, Matyjasik 8 (5 k.), Szot, Słonicki. Trener Michał Przybylski.

SRS Przemyśl: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar - Starzecki 4, Stołowski 5, Kubik, M. Nowak. 1, Walczyk, Drozdalski 4 (1 k.), Światłowski 2, Maciej Kubisztal 3, Kulka 6 (1 k.), Michał Kubisztal 2. Trener grający Michał Kubisztal.

Sędziowali Jac, Wrona (Tarnów). Kary: 4 min - 6 min. Widzów 220.