1 liga. ORLEN Upstream SRS Przemyśl wygrał z MTS-em Chrzanów 30:22 [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
W meczu 1 ligi gr. D piłkarzy ręcznych ORLEN Upstream SRS Przemyśl wygrał u siebie z MTS-em Chrzanów 30:22. Dla przemyskiej siódemki to drugie zwycięstwo w II rundzie. Nasze zespół umocnił się tym samym na trzecie pozycji w ligowej tabeli.

Początek pojedynku to kontrola gry po stronie przemyślan. Dobrze w mecz weszli Daniel Dutka i Tomasz Kulka. W 6. minucie po trafieniu tego drugiego było 5:1 dla SRS-u. Miejscowi trzymali Chrzanów na dystans 3-4 bramek (10. min 7:3, 15. min 9:5). W drugiej części pierwszej połowy gospodarze częściej wykorzystywali prawe skrzydło, czyli Mateusza Kroczka - zawodnik rzucił 5 bramek!

W 41. minucie Kacper Węgrzyn wykorzystał rzut karny i zniwelował stratę przejezdnych do dwóch bramek (19:17). SRS zdołał szybko odpowiedzieć trzema skutecznymi akacji z rzędu i było 22:17. Grając bramka za bramkę w lepszej sytuacji cały czas byli gospodarze (50. min 23:19, 55. min 26:21). Na parkiecie mogli pojawić się młodsi zawodnicy. Na listę strzelców wpisał się m.in. 18-letni Kacper Kielar.

- Cieszy fajny mecz Mateusza Drozdalskiego, a kolejną młodość przeżywa chyba Paweł Sar, który zamurował dostęp do naszej bramki i jest golkiperem numer jeden. Gra całego zespołu wydaje się coraz szybsza, widać postępy porównując nasz występ z tym sprzed tygodnia w Zawierciu. Chcąc walczyć o podium na pewno musimy wygrywać wszystkie spotkania na swoim terenie - powiedział Robert Skawiński, prezes SRS-u Przemyśl.

W niedzielę, 7 marca SRS Przemyśl zagra u siebie w zaległym meczu z KSSPR Końskie. Początek o godz. 17.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl - MTS Chrzanów 30:22 (17:12)

SRS: Sar, Szczepaniec, Iwasieczko – Kielar 1, Starzecki 1, Guzdek, Stołowski, Kubik 1, M. Nowak 1, Drozdalski 6 (2 k.), Kroczek 5, Dutka 3, Światłowski 3, Maciej Kubisztal 4, Kulka 3, Michał Kubisztal 2. Trener Michał Kubisztal.

MTS: Plaszczak, Górkowski – B. Skoczylas, Węgrzyn 5 (4 k.), Hardzina 2, Wierzbic 3, Kowal 1, D. Skoczylas 1, Orlicki 4, Kirsz 1, Wadowski 2, Pasierb, Stroński. Trener Paweł Rokita.

Sędziowali Czochra (Zwierzyniec), Szpinda (Zamość). Kary: 4 min – 8 min.