Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

17-letni Aleksander Zarębiński z Przemyśla laureatem funduszu stypendialnego twórcy InPostu Rafała Brzoska

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
mat. prasowe
Po spotkaniach z finalistami konkursu i intensywnych obradach kapituł, Omenaa Mensah i Rafał Brzoska, wiceprezeska i prezes Rafał Brzoska Foundation, wybrali laureatów, którym fundacja pomoże w edukacyjnym rozwoju i spełnieniu marzeń. Wybór był trudny, ponieważ kandydaci są niezwykle zdolni, zdeterminowani i pracowici. Dlatego założyciele fundacji zdecydowali się wesprzeć więcej młodych ludzi niż początkowo planowali.

Misją Rafał Brzoska Foundation jest wspieranie młodych, zdolnych ludzi w ich drodze do sukcesu i rozwijaniu talentów. W ramach fundacji powstał Fundusz Stypendialny, do którego w zaledwie miesiąc zgłosiło się ponad 1500 osób.

Poza wsparciem finansowym wybrane osoby dostaną opiekę mentora, który jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie.

W radach i kapitułach fundacji zasiadają eksperci i naukowcy z całej Polski. To właśnie oni wraz z founderami debatowali przez ostatnie tygodnie nad wyborem zwycięzców konkursu. Każdy z kandydatów był oceniany według tych samych kryteriów: zdolności i talentu, wizji i pomysłu na siebie, pozytywnego wpływu na otoczenie, sytuacji ekonomicznej lub rodzinnej i wieku (13-25 lat). Finalnie w gronie zwycięzców konkursu znalazło się aż 23 osoby.

Wśród stypendystów znaleźli się ludzie z obszaru medycyny, innowacji, sztuki, nauki i przedsiębiorczości.

- Rafał Brzoska Foundation to organizacja, która podchodzi do każdego podopiecznego bardzo indywidualnie - mówi Omenaa Mensah, wiceprezeska Fundacji. - Nie patrzymy tylko na to czy dana osoba na przykład dobrze się uczy. Ale jakie ma zainteresowania, talenty, sytuację rodzinną, osobowość. To wszystko składa się na człowieka, a my „szyjemy” pod niego cały plan, łącznie z doborem mentora, udostępnieniem narzędzi, wsparciem finansowym. Wszystko, aby pomóc w dalszej drodze. Warto też dodać, że sporo osób nie oczekuje wsparcia finansowego, ale szuka kogoś, kto wskaże drogę, doradzi, będzie wzorem. Dlatego tak ważna jest rola mentora i praktyka.

Obecnie przygotowujemy umowy współpracy z naszymi stypendystami, opracowujemy im programy mentoringowe i szukamy najlepszych fachowców w ich dziedzinach, którzy będą wspierać rozwój ich pasji. Program stypendialny rusza od października - dodaje Katarzyn Alińska, Dyrektorka Zarządzająca Fundacji.

W gronie kilkudziesięciu laureatów znalazł się 17-letni Aleksander Zarębiński z Przemyśla. Chce zostać neurochirurgiem i być członkiem zespołu badawczego. Publikuje artykuły naukowe o działaniu mózgu.

Aleksander jest uczniem II LO w Przemyślu i stypendystą KFnRD (Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci). Przygotowywał artykuły naukowe:

  • „Ośmiornica jako obiekt badań behawioralnych” oraz „Mózg i sztuka”,
  • a także uczestniczył w kursach Lenox Hill Hospital BrainTerns USA.
  • Dwukrotnie dotarł do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Mózgu, brał też udział w międzynarodowym konkursie Brain Bee.
  • Aplikuje do The National Mathematics and Science College.
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto