Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

23. inauguracja roku akademickiego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Inauguracja nowego roku akademickiego w PANS w Przemyślu.
Inauguracja nowego roku akademickiego w PANS w Przemyślu. Sebastian Bundyra/PANS w Przemyślu
Już po raz 23 w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu (wcześniej uczelnia miała inne nazwy) świętowano rozpoczęcie nowego roku akademickiego.

Uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego PANS w Przemyślu odbyła się w auli uczelnianej. Nie zabrakło kadry dydaktycznej, studentów, przedstawicieli władz województwa, powiatu, miasta, pracowników służb mundurowych, duchownych, gmin podkarpackich, reprezentantów placówek oświatowych, kulturalnych oraz przedsiębiorstw, a także stowarzyszeń.

Rektor PANS dr Paweł Treffler, prof. PANS, skierował swoje słowa do najważniejszych uczestników tego święta – do nowo przyjętych studentów:

- Studiowanie to nauka samodzielności i odpowiedzialności za własny rozwój intelektualny i profesjonalny, za swoje życie. Jednocześnie to najlepszy czas w życiu, ale jest to czas, którego nie można zmarnować. Trzeba nauczyć się zbalansować energię poświęconą na naukę, pracę, rozrywkę i odpoczynek. Jest to trudna do opanowania sztuka życia, które ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Warto studiować, bo wykształcenie jest także jednym z kluczowych społecznych determinant zdrowia. Naukowcy stwierdzili, że osoby lepiej wykształcone są zdrowsze i żyją dłużej, a jakość ich życia jest wyższa. Dlaczego cieszę się, że podjęliście ten trud i mam nadzieję, że w nim wytrwacie, choć na pewno przyjdą ciężkie momenty zwątpienia. Nie rezygnujcie jednak, walczcie, bo na końcu będzie na Was czekać zasłużona nagroda – dobra praca i satysfakcja z rezultatów samorozwoju.

Najważniejszą część uroczystości stanowiła immatrykulacja. Aktu immatrykulacji dokonał dr Robert Oliwa, prorektor ds. studenckich. Po oficjalnym włączeniu „nowo przyjętych” do grona społeczności akademickiej, głos zabrali przedstawiciele studentów, Klaudia Pitula (studentka pielęgniarstwa, studiów magisterskich) oraz Mateusz Kurasz (student bezpieczeństwa i stosunków transgranicznych, studiów magisterskich). Życzyli młodszym kolegom i koleżankom wytrwałości i systematyczności w przyswajaniu wiedzy, odnalezienia swojego miejsca we wspólnocie akademickiej, realizacji postawionych sobie celów.

Inauguracja nowego roku akademickiego w PANS w Przemyślu.
Inauguracja nowego roku akademickiego w PANS w Przemyślu. Sebastian Bundyra/PANS w Przemyślu

Na wniosek Ministra Edukacji i Nauki, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej przez prezydenta Polski medalem srebrnym za długoletnią służbę odznaczona została: dr Anna Kałamarz-Kucz.

Ponadto specjalne dyplomy otrzymały studentki pielęgniarstwa, które ukończyły studia z bardzo dobrymi wynikami. Wręczone je Klaudii Biskup, Alicji Chrapek, Renacie Dyrkacz, Natalii Wajdzie, Marcelinie Grzyb, Agnieszce Kierepko, Oktawii Płonce, Annie Rosie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto