Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

3 lata Męskiego Różańca w Przemyślu. Do miasta trafiła figura Matki Bożej z Fatimy oraz relikwie św. Franciszka i św. Hiacynty [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Męski Różaniec w Przemyślu świętuje 3-lecie istnienia. Z tej okazji do miasta nad Sanem trafiła figura Matki Bożej Fatimskiej (kopia figury z kaplicy fatimskiej) z Fatimy ufundowana przez mężczyzn, jako dziękczynienie za Męski Różaniec i dzieła z nim związane. Figurę poświęcił w sobotę metropolita przemyski abp Adam Szal. Także w sobotę, dzięki staraniom społeczności Męskiego Różańca, do kościoła Franciszkanów wprowadzono relikwie św. Franciszka i św. Hiacynty z Fatimy.

- To już 3 lata ulicami miasta, rozbrzmiewa miłe Bogu "Zdrowaś Maryjo...", wypowiadane przez setki mężczyzn i dzieci, którzy przyjeżdżają tutaj, do Starego Grodu nad Sanem, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa. Dlaczego? Ponieważ jest to nabożeństwo, o które prosi Maryja w Fatimie, a które ma być ratunkiem dla świata - mówi Dariusz Lasek, twórca Męskiego Różańca w Przemyślu.

- Jakże wiele dobrego udało się uczynić w tym czasie, przede wszystkim uformowała się mocna grupa mężczyzn, którzy swoją miłością do Maryi, inicjowała dzieła o charakterze: duchowym, modlitewnym, ale i charytatywny - dodał Lasek.

Relikwie świętych będą już na stałe w Przemyślu, w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów, jak i nowa figura Matki Bożej Fatimskiej.

Zobaczcie zdjęcia z majowego Męskiego Różańca w Przemyślu:

Fatima to miasto w Portugalii. Znajduje się tam sanktuarium fatimskie, które jest celem wielu pielgrzymek katolickich i ośrodkiem kultu maryjnego.

Fatima współcześnie znana jest z objawień maryjnych.

  • Pierwsze z nich, mniej znane miało miejsce w 1758 roku, kiedy to Matka Boża ukazała się niemej pasterce i przywróciła jej głos. Ojciec dziewczynki w podzięce za cud miał wybudować we wsi kaplicę. Niedługo potem w miejscu, gdzie doszło do wyjątkowego spotkania, znaleziono w pokrzywach figurę Matki Bożej. Właśnie stąd pochodzi nazwa, która dała nazwę sanktuarium: Ortiga (pokrzywa). Rola kaplicy zwiększyła się po 1801 r., kiedy to papież Pius VII ustanowił święto Matki Bożej Pokrzyw, przypadające na pierwszą niedzielę lipca.
  • W 1917 troje pasterzy z Fatimy – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos – ogłosiło, że objawiła im się Matka Boża i przekazała trzy tajemnice fatimskie.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 3 lata Męskiego Różańca w Przemyślu. Do miasta trafiła figura Matki Bożej z Fatimy oraz relikwie św. Franciszka i św. Hiacynty [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto