Łukasz Solski
Polonia Przemyśl zgarnęła w sobotę 3 punkty dzięki dobrej grze w II połowie meczu z MKS-em Kańczuga. Przemyślanie przerwali tym samym serię trzech porażek z rzędu na swoim boisku.

Pierwsza połowa meczu przy Sanockiej nie zachwyciła, a wynik remisowy był niespodzianką. Najpierw gola z rzutu karnego strzelił Hryhorii Zanko. Wcześniej w "szesnastce" faulowany był Mateusz Wanat. Goście wyrównali w 32. min, gdy Waldemar Znamieńczyków wykorzystał podbramkowe zamieszkanie.

Po zmianie stron Polonia ruszyła do ataku. Strzelali Piotr Kuźniar, Zanko i Kamil Janas. Piłka mijała jednak światło bramki. W 58. min próbował odpowiedzieć Daniel Ostrzywilk, ale dobrze z bramki wyszedł Gracjan Maciewicz. Chwile potem w podobnej sytuacji mniej szczęścia miał Adrian Przewrocki; przelobował go Zanko, a do pustej bramki strzelił Janas. W 68. min pechowcem po stronie MKS-u był Kamil Borcz; futbolówka po strzale Janasa odbiła się od kapitana gości i wpadła do siatki. Było 3:1 dla Polonii.

Na drugiego gola polował Zanko, ale niecelnie główkował. W ostatniej akcji meczu bramkę powinien strzelić Mateusz Kulig, ale z dobrej pozycji strzelił obok lewego słupka bramki Maciewicza.

Polonia Przemyśl – MKS Kańczuga 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Zanko 20-karny, 1:1 Znamieńczyków 32, 2:1 Janas 60, 3:1 Janas 64.

Polonia: Maciewicz – Solarz (90 Konowalik), Kuźniar żk, Zanko, Czuryk (78 Walczyszewski), Głuszko, H. Błahciack, Kazek, Szpilka, Janas, Wanat (78 Kowalski). Trener Piotr Cisek.

MKS: Przeworcki – Piestrak żk (71 Kubicki), Borcz, Kudła, Barszczak, Kielich (67 Bawor), Frankiewicz, Cieleń żk (51 Ostrzywilk), Znamieńczyków żk, Struś (75 Kulig), Gurak. Trener Marek Rybkiewicz.