Łukasz Solski
Sokół Kolbuszowa Dolna po trzech porażkach z rzędu przełamał się i wygrał z Polonią Przemyśl 1:0. Z kolei dla przemyślan to pierwsza porażka od siedmiu kolejek! W sobotę gola na wagę trzech puntów strzelił w 23. min Kamil Aab.

Spotkanie przy ul. Sanockiej poprzedziła minuta ciszy. W piątek zmarł Mieczysław Szczurowski, jeden z najstarszych piłkarzy Polonii Przemyśl. W latach 60. i 70. był golkiperem Polonii.

Przemyślanie chcieliby chyba szybko zapomnieć o pierwsze połowie meczu z Sokołem. Mogli strzelić nawet pięć goli! Dogodne okazje zmarnowali m.in. Mateusz Wanat, Paweł Sedlaczek i Vladyslav Valihura. Problemów z trafieniem do bramki nie miał za to Kamil Aab, który w 23. minucie świetnie wykończył kontrę gości i strzelił w długi róg. W obronie lepiej mógł się zachować Krystian Solarz.

Tuż po zmianie stron Aab mógł podwyższyć, ale niecelnie główkował po rzucie rożnym. W 51. minucie Valihura nieczysto trafił w piłkę będąc w szesnastce. Pięć minut później powinno być 2:0 dla Sokoła; Łukasz Gorzelany dograł z lewej strony na nogę Aaba, ale ten trafił w słupek. Dobitkę zmarnował jeszcze Brian Dziedzic.

Po ostatnim gwizdku przyjezdni odtańczyli zasłużony taniec zwycięstwa. Dla Polonii to pierwsza porażka od siedmiu kolejek! Poloniści polegli na swoim boisku dopiero trzeci raz.

- Często bywa tak, że po trzech prążkach z rzędu się wygrywa. Tydzień temu udało się to piłkarzom z Pilzna na naszym terenie, a teraz nam w Przemyślu. To co zakładaliśmy sobie przed mecz z Polonią udało się zrealizować. Byliśmy zdecydowanie zespołem waleczniejszym. Nie mamy już szans na ósemkę, ale staramy się jak najwięcej jeszcze tych punktów uzbierać, żeby wiosnę mieć bardziej spokojną

– powiedział po spotkaniu trener Sokoła Waldemar Mazurek.

Polonia Przemyśl - Sokół Kolbuszowa Dolna 0:1 (0:1)

Bramka: Aab 23.

Polonia: Maciewicz – Solarz (80 Janas), Kuźniar żk, Hajduk, Zanko, Valihura (65 Dzidek), Kowalski (33 Szpilka), Błahuciak żk, Wanat, Głuszko (86 Gielarowski), Sedlaczek. Trener Piotr Cisek.

Sokół: Bieleń – Skowron, Dziedzic (67 Micek żk), Miazga, Roman, Gorzelany, Mazurek, Darłak, Mokrzycki (77 Bik), Aab (80 Płudowski), Prokop. Trener Waldemar Mazurek.