Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ambitne plany inwestycyjne na 2024 rok Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
O planach inwestycyjnych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu na 2024 rok mówili wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz dyr. WSz Barbara Stawarz.
O planach inwestycyjnych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu na 2024 rok mówili wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz dyr. WSz Barbara Stawarz. Norbert Ziętal
Utworzenie pododdziału kardiochirurgii to największe zadania inwestycyjne w tym roku Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Powstanie w ramach już istniejącego Oddziału Kardiologii z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego i Pododdziałem Kardiologii Inwazyjnej.

O podsumowaniu inwestycji w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu w tej kadencji, a także planach na 2024 rok podczas konferencji prasowej mówili wicemarszałek podkarpacki Piotr Pilch oraz dyr. WSz w Przemyślu Barbara Stawarz.

Na utworzenie pododdziału kardiochirurgii w przemyskim szpitalu samorząd województwa podkarpackiego wyda 20 mln złotych. Zostanie przygotowanych 11 łóżek dla pacjentów kardiochirurgii z czteroma stanowiskami intensywnego nadzoru.

- Kardiochirurgia w Przemyślu poprawi dostępność i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów południa województwa. Szpital posiada doskonale rozwiniętą opiekę kardiologiczną – wspomnianą kardiologię, kardiologię inwazyjną i rehabilitację kardiologiczną - mówi Piotr Pilch, wicemarszałek podkarpacki.

Wraz z uruchomieniem oddziału przewidywanym na koniec 2025 roku wykonywane będą wysokospecjalistyczne procedury, w tym przede wszystkim ratujące życie, z zakresu operacyjnego leczenia chorób serca i naczyń krwionośnych jak chirurgiczne leczenie choroby wieńcowej, wad nabytych i wrodzonych serca, powikłań zawału mięśnia sercowego, wad zastawki mitralnej, aortalnej i trójdzielnej oraz rozwarstwienia aorty.

Kolejne 3,3 mln zł zostanie przeznaczone na reorganizację Oddziału Neurologii. Będzie to już ósmy zmodernizowany oddział w szpitalu. W ciągu ostatnich czterech lat za łącznie 14 mln zł przeprowadzono modernizacje OIOMu, chirurgii ogólnej, urologii, rehabilitacji, chirurgii naczyniowej, pediatrii i chirurgii dzieci oraz pracowni endoskopii. W ramach zadania w Oddziale Neurologicznym zostaną zmodernizowane instalacje wentylacyjno-klimatyzacyjne, wodne, kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne i gazów medycznych.

Na wymianę angiografu ze stołem operacyjnym i wstrzykiwaczem kontrastu dla Oddziału Chirurgii Naczyniowej przeznaczono 8 mln zł. Zostaną również wykonane prace budowlane dostosowujące pomieszczenia pracowni do pracy nowego aparatu. Oddział Chirurgii Naczyniowej w Przemyślu jest jedynym oddziałem tego rodzaju na południu województwa. Rocznie z wykorzystaniem aparatu wykonuje się ponad 900 badań.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ambitne plany inwestycyjne na 2024 rok Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto