Cztery oferty wpłynęły na przetarg na wykonanie dokumentacji zachodniej obwodnicy Przemyśla

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Wideo

Zobacz galerię (2 zdjęcia)
Cztery oferty wpłynęły na ogłoszony przez GDDKiA przetarg na wykonanie dokumentacji zachodniej obwodnicy Przemyśla. Droga łącząca krajowe 77 i 28 ma powstać w ramach rządowego programu 100 obwodnic.

Przetarg dotyczył wykonania studium korytarzowego, studium-techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz uzyskanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy obwodnicy Przemyśla w ciągu dróg krajowych nr 28 i 77.

Inwestycja powstaje w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

W przetargu złożono 4 oferty. Najniższą, na kwotę 13 407 000,00 zł złożyła firma IVIA S.A. Pozostałe oferty wpłynęły od MPRB Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum, Mosty Kraków S.A. – Partner, MP Infra Sp. z o.o. – Partner - 13 763 700,00 zł, Sweco Engineering Sp. z o. o. - 14 259 714,72 zł, Mosty Katowice Sp. z o.o. - 15 558 614,40 zł​.

- Obwodnica Przemyśla jest jedną z ośmiu podkarpackich inwestycji realizowanych w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. To nowe zadanie, dla którego proces inwestycyjny dopiero się rozpoczyna - wyjaśnia Joanna Rarus, rzecznik GDDiK w Rzeszowie.

ZOBACZ TEŻ:

Przeznaczona do zaprojektowania, a następnie wybudowania inwestycja będzie w przyszłości obejmować swoim zakresem budowę drogi klasy GP, w tym: budowę skrzyżowań jednopoziomowych (rond), budowę odcinków dodatkowych jezdni zapewniających obsługę przyległego terenu, budowę i przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą obwodową, budowę i przebudowę systemu odwodnienia korpusu drogowego, budowę urządzeń ochrony środowiska, przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury podziemnej, budowę oświetlenia drogowego, organizację ruchu (oznakowanie poziome i pionowe z wyposażeniem), urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, zagospodarowanie terenu zielenią.

Głównym celem studium korytarzowego (SK) i studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) jest znalezienie optymalnego korytarza obwodnicy i uzyskanie dla niego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a następnie dokonanie pełnego rozpoznania geologicznego i ustalenie granic pasa drogowego przyszłego nowego odcinka drogi krajowej.

Ostatecznie przebieg nowej drogi zostanie ustalony w planowanej do uzyskania, w ramach zamówienia, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Materiał oryginalny: Cztery oferty wpłynęły na przetarg na wykonanie dokumentacji zachodniej obwodnicy Przemyśla - Nowiny

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie