Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Seniora z przemyską policją w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie [ZDJĘCIA]

luks
W Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie obchodzone były Dni Seniora zorganizowane przez Przemyski Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów pod hasłem „ Bezpieczny Senior!”.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji, przemyski ZUS zaprosił specjalistów z różnych urzędów i instytucji, w tym przemyską policję. Zaproszeni goście przekazali informacje o realizowanych przez nich programach wsparcia dla seniorów.

Przemyskie Dni Seniora miały na celu uświadamianie społeczeństwu o problemach osób starszych i o barierach, jakie napotykają na swojej drodze. Dotyczy to zarówno barier wiekowych, ale przede wszystkim sprawnościowych czy zdrowotnych. Dodatkowo ludzie starsi bardzo często są wykluczeni z wielu dziedzin naszego życia.

Seniorzy z całego powiatu przemyskiego spotkali się z asp. szt. Magdaleną Stecurą i mł. asp. Martą Fac z Wydziału Prewencji przemyskiej komendy. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, ale także zwiększenie świadomości osób starszych i przekazanie im informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. Dlatego też mł. asp. Marta Fac rozmawiała z seniorami o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Aby seniorzy wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami, funkcjonariuszka opowiedziała m.in. o metodach działania oszustów, którzy często podają się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ”. Poruszono również kwestię bezpieczeństwa na drodze i noszenia elementów odblaskowych, szczególnie teraz w porze jesiennej.

Asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, asp. sztab. Magdalena Stecura poruszyła temat przemocy w rodzinie, omówiła szczegółowo cechy charakterystyczne i rodzaje przemocy. Zaprezentowała sposób wdrażania procedury Niebieskiej Karty i omówiła na czym ona polega.

W bardzo bogatym programie było m.in. poradnictwo emerytalne, spotkanie z policjantem, czy też kadrą Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu, którzy poruszali tematy związane z różnymi aspektami bezpieczeństwa w codziennym życiu seniorów. Pracownicy ZUS-u udzielali porad emerytalnych, przedstawiciel Narodowego Fundusz Zdrowia wskazywał jak wyjechać do sanatorium, zaś reprezentant miejscowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej omówi kwestie uzyskania pomocy przez seniorów. Można było również zasięgnąć opinii kosmetyczki w zakresie rodzaju cery i doboru właściwych kosmetyków.


Patrycja Drwięga fizjoterapeutka o wpływ zawartości plecaków uczniów na wady postawy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto