Elektryczne hulajnogi w Przemyślu. 31 lipca będzie można już wypożyczyć sprzęt

Łukasz Solski
Łukasz Solski
31 lipca ruszy oficjalnie w Przemyślu wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg firmy Blinkee. Do dyspozycji mieszkańców będzie 40 hulajnóg.

Polska firma blinkee.city jest obecna w ponad 30 miastach, w których zarządza siecią elektrycznych skuterów, hulajnóg i rowerów, ale pojazdy Blinkee można również spotkać m.in. w Hiszpanii, Czechach czy na Węgrzech.

Firma została założona jako start-up w 2017 r. przez trzech inżynierów, przyjaciół ze studiów: Pawła Maliszewskiego, Marcina Maliszewskiego i Kamila Klepackiego. Są oni twórcami wszystkich rozwiązań informatycznych oraz elektronicznych zastosowanych w pojazdach blinkee.city.

Do tej pory firma obecna była na Podkarpaciu tylko w Rzeszowie.

Od 31 lipca elektryczne hulajnogi wypożyczymy w Przemyślu.

Gdzie w Przemyślu wypożyczyć hulajnogę

W Przemyślu utowrzonych zostanie kilka miejsce, z których będziemy mogli wypożyczyć elektryczną hulajnogę. Są to:

  • Urząd Miejski
  • Rutyna
  • DH Szpak
  • pływalnia POSiR
  • McDonalds's
  • Galeria Sanowa
  • Pub przy kładce pieszo-rowerowej

Po zakończonej jeździe hulajnogę można zostawić w dowolnym miejscu, ale zgodnie z przepisami, czyli wzdłuż chodnika i nie na przejściach dla pieszych.

Jak wypożyczyć hulajnogę

Aby móc skorzystać ze sprzętu, należy pobrać na swojego smartfona aplikację Blinkee.city i założyć na niej konto. Później z użyciem aplikacji będzie można zlokalizować hulajnogę znajdującą się najbliżej oraz dokonać jego rezerwacji. Czas bezpłatnej rezerwacji wynosi 15 minut.

Hulajnogi w Przemyślu - cennik

W Przemyślu za minutę jazdy elektryczną hulajnogą zapłacimy 49 groszy. Dodatkowo za uruchomienie hulajnogi należy zapłacić 2,5 zł. Czas postoju kosztuje 9 gr za minutę.

Gdzie na tanie wakacje w 2021 roku?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kamila

W mieście w którym mieszka mój chrześniak nie ma jeszcze elektrycznych hulajnóg do wypożyczenia, więc sprezentowałam mu taką z okazji urodzin. Całkiem dobrą ofertę znalazłam na polskiej stronie geekbuying i teraz sama zastanawiam się czy sobie nie zamówić. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie do poruszania się po mieście niż korzystanie z komunikacji miejskiej, która ciągle się opóźnia.:P

Dodaj ogłoszenie