Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Generał Dominik Tracz powalczy o fotel wójta gminy Przemyśl [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Dominik Tracz ogłosił swój start w wyborach na wójta gminy Przemyśl.
Dominik Tracz ogłosił swój start w wyborach na wójta gminy Przemyśl. Norbert Ziętal
Dominik Tracz jest kandydatem na wójta gminy wiejskiej Przemyśl. Startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Dominika Tracza Każdy jest ważny. Komitet wystawi również swoich kandydatów na radnych gminnych.

56-letni Dominik Tracz, po politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, 25 lat przepracował w Straży Granicznej. Modelowa kariera, przeszedł wszystkie szczeble w tej służbie. Od najniższego, kontrolera, przez komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w latach 2007 - 2012, aż po stanowisko komendanta głównego SG, które sprawował w latach 2012 do 2015. Doszedł do stopnia gen. dywizji SG.

  • Był współtwórcą i realizatorem reform formacji wzmacniających ochronę wschodniej granicy Polski, która jest jednocześnie wschodnią granica Unii Europejskiej.
  • Wykładowca bezpieczeństwa wewnętrznego, migracji i zarządzania kryzysowego na Państwowej Akademii Nauk Społecznych w Przemyślu i Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.
  • Ma również doświadczenie samorządowe.
  • W trakcie pracy na granicy w Zawidowie, w województwie dolnośląskim, przez dwie kadencje był radnym w tym mieście, m.in. pełnił funkcję przewodniczącego zawidowskiej rady miejskiej.

- Razem z kandydatami na radnych gminy Przemyśl zbudowaliśmy zespół, która ma przekonanie, ma doświadczenie i gotowość do tego, aby gmina Przemyśl funkcjonowała zdecydowanie lepiej. Wiemy, że są ogromne możliwości. Ze swojego doświadczenia zawodowego, ale również samorządowego wiem, że samorządność to reforma, która jest chyba najbardziej udana. W gminie jest kilka obszarów, które uważamy za strategiczne. Przedstawimy je podczas spotkań z mieszkańcami w poszczególnych miejscowościach - mówi Dominik Tracz.

Jak dodaje:

- Nie ma działania bez planowania. Plan dla gminy, strategia, przygotowanie jej w sposób optymalny jest najważniejsze. Druga kwestia związana jest z położeniem gminy przy granicy wschodniej, które trzeba wykorzystać - dodaje D. Tracz. Zaznacza, że będzie stawiał na współpracę z sąsiednimi samorządami.

- Ja ważny już byłem, mam z czego żyć, mam doświadczenie. Jestem na emeryturze. Mam jeszcze potencjał, który można wykorzystać - dodaje kandydat.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Generał Dominik Tracz powalczy o fotel wójta gminy Przemyśl [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto