Grudzień 2021 w Przemyślu: Przegląd najważniejszych wydarzeń listopada 2021

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd listopada 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Przemyśla nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd listopada 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Przemyśla nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Przemyśla najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Na ul. Węgierskiej w Przemyślu kierujący BMW uderzył w toyotę. Policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy [ZDJĘCIA]”?

Przegląd listopada 2021 w Przemyślu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Na ul. Węgierskiej w Przemyślu kierujący BMW uderzył w toyotę. Policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godz. 18 na ul. Węgierskiej w Przemyślu. Kierujący BMW, 21-letni przemyślanin, jadąc w kierunku Ostrowa wykonywał manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym (podwójna linia ciągła), w rejonie przejścia dla pieszych uderzył w tył toyoty, której kierowca skręcał w lewo. W kolizji nikt nie został ranny, a jej uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy. Sporządzony zostanie wniosek do sądu o ukaranie.

📢 Manewry jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Orły [ZDJĘCIA]

W Trójczycach i Wacławicach w gminie Orły odbyły się wspólne ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Orły, policji oraz służb instytucji i podmiotów współdziałających podczas akcji ratowniczych i likwidacji różnych zdarzeń.

📢 Nowe zakazy i kary w 2022 roku. Robisz tak w mieszkaniu? Dostaniesz mandat lub wezwanie do sądu

Nie tylko głośne słuchanie muzyki, nagość remonty w ciągu dnia, seks na balkonie, trzymanie zwierzęcia w mieszkaniu. Sprawdziliśmy na podstawie Kodeksu Wykroczeń oraz wewnętrznych regulaminów wspólnot, czego nie wolno robić w bloku. Łamiesz te zakazy? Musisz liczyć się z konsekwencjami ze strony policji, a nawet sądu.

Zrób sobie prezent

miejsce #1

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9C 3/64GB Szary

845,00 zł499,00 zł-41%
miejsce #2

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Szary

677,38 zł399,00 zł-41%
miejsce #3

Apple

Apple iPhone 12 64GB Czarny Black

4 332,80 zł3 299,00 zł-24%
miejsce #4

Apple

Apple iPhone 12 Mini 64GB Niebieski Blue

3 691,31 zł3 045,00 zł-18%
miejsce #5

Poco

POCO X3 Pro 8/256GB Czarny

1 109,90 zł
miejsce #6

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB Szary

542,65 zł
miejsce #7

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Szary

452,17 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Przemyśl: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Przemyśla. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rower w zalewie ZEK w Radymnie w powiecie jarosławskim. Strażacy sprawdzali brzegi i dno zbiornika. Szukali ciała? [ZDJĘCIA]

W niedzielę policjanci z Jarosławia odebrali zgłoszenie o rowerze w wodzie przy brzegu zalewu ZEK na ul. Kościuszki w Radymnie. W pobliżu nie było osoby, która mogłaby być właścicielem jednośladu. Na miejsce wezwano strażaków z OSP Radymno, PSP Jarosław i PSP Przemyśl.

📢 Andrzejkowe morsowanie 2021 w Przemyślu. Do wody weszli m.in. kucharz i pirat [ZDJĘCIA]

Tematyczne morsowanie w Przemyślu to już tradycja. Tym razem na stawikach przy ul. Sanockiej odbyły się Andrzejki 2021. Do wody weszli m.in. pirat i kucharz! Zobaczcie zdjęcia!

📢 Wypadek w Wapowcach koło Przemyśla. 74-letni kierowca fiata wypadł z drogi [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej w Wapowcach koło Przemyśla. Kierujący fiatem, 74-letni przemyślanin jadąc w kierunku Korytnik, z niewyjaśnionych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, a następnie wypadł z drogi. Pogotowie ratunkowe zabrało mężczyznę do szpitala. Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

📢 Zimowa Karpacka Piątka 2021 w Przemyślu. Bieg górski w środku miasta wygrał Damian Kic [ZDJĘCIA]

Za nami czwarta edycja biegu na dystansie 5 kilometrów Zimowa Karpacka Piątka w Przemyślu. Była to jedna pętla ulicami Starego Miasta do Parku Miejskiego, gdzie 196 biegaczy stanęło przed nie lada wezwaniem – trudnym terenem, bogatym w podbiegi i zbiegi. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Andrzejki 2021 dla seniorów w Przemyślu. Frekwencja dopisała. Zobacz roztańczony tłum [ZDJĘCIA]

W piątek wieczorem w hali sportowej w Przemyślu odbyły się Andrzejki 2021 dla przemyskich seniorów. Frekwencja dopisała, na parkiecie bawiło się ponad 150 osób! Zobaczcie zdjęcia!

📢 Pokolorowaliśmy najciekawsze fotografie historyczne Przemyśla [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

Za pomocą programu komputerowego wykorzystującego sztuczną inteligencję, pokolorowaliśmy najciekawsze, archiwalne zdjęcia Przemyśla i okolic.

📢 Aktywne przejście dla pieszych na os. Salezjańskie w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Na os. Salezjańskie w Przemyślu wykonane zostało aktywne przejście dla pieszych. Powstało w ramach budżetu obywatelskiego Przemyśla.

📢 Trwa przebudowa północno-wschodniej części Rynku w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Trwa przebudowa północno-wschodniej części Rynku w Przemyślu. Wykonywane są prace archeologiczne oraz zbierane kamienie.

📢 Miliony złotych dla podkarpackich gmin z najwyższym wskaźnikiem zaszczepienia przeciwko COVID-19 [LISTA]

Gminy z każdego powiatu, w których zaszczepiło się najwięcej mieszkańców, otrzymały od rządu po milion złotych. To podwójna korzyść. Zaszczepieni zadbali o swoje zdrowie, a tym samy pomogli pozyskać pieniądze na inwestycje prozdrowotne w gminach, w których mieszkają.

📢 W Hnatkowicach w gminie Orły sprzedali działki, aby zdobyć pieniądze na wybudowanie chodników [ZDJĘCIA]

Dzięki aktywności lokalnych działaczy, w Hnatkowicach w gminie Orły niedaleko Przemyśla, budowany jest już drugi odcinek chodnika, który poprawi bezpieczeństwo w tej miejscowości. W planach są kolejne inwestycje.

📢 Wypadek w Przemyślu. Na ul. Sanockiej kierujący renault uderzył w tył fiata. Jedna osoba została ranna [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 12 w Przemyślu. Kierujący renault, 45-letni mieszkaniec Przemyśla, jadąc ul. Sanocka w stronę miejscowości Prałkowce, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył fiata, którym kierował 59-letni mieszkaniec powiatu puławskiego.

📢 Zderzenie lancii z renault w miejscowości Bachórzec k. Dubiecka. Na szczęście nikt nie został ranny [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 9 na drodze wojewódzkiej nr 884 w miejscowości Bachórzec koło Dubiecka w powiecie przemyskim. Na prostym odcinku drogi kierująca renault najechała na tył lancii. W kolizji nikt nie został ranny. Sprawczyni została ukarana mandatem przez policjantów z Dubiecka. Na miejscu pracowali także strażacy z PSP Przemyśl, OSP Dubiecko i OSP Bachórzec.

📢 Na alei Wolności w Przemyślu hyundai nauki jazdy zderzył się z ciężarówką. Cud, że nikt nie został ranny [ZDJĘCIA]

To zdarzenie drogowe mogło się skończyć dużo gorzej! W środę przed godz. 14 kierująca hyundaiem skręcając z alei Wolności w ul. Krakowską w Przemyślu, nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce jadącej z Żurawicy. W groźnie wyglądającej kolizji nikt nie został ranny. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Grypa, szczepionka. Ruszyła akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich. Oto punkty w Przemyślu

Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

📢 Skołoszów. Radiowóz przejechał obok leżącego na drodze człowieka. Policjanci nie zatrzymali się [ZDJĘCIA, WIDEO]

W niedzielę w miejscowości Skołoszów (pow. jarosławki) doszło do wypadku. Pieszy przebiegający przez jezdnię został śmiertelnie potrącony przez kierowcę samochodu. Nasz Czytelnik przesłał nam film ze swojej kamery samochodowej, na którym widać jak tuż po zdarzeniu, gdy potrącony mężczyzna jeszcze żył, obok miejsca wypadku przejeżdżał radiowóz. Policjanci zwolnili, popatrzyli i odjechali nie podejmując się ratowania życia poszkodowanego. Jak z tego zdarzenia tłumaczy się policja?

📢 Wypadek w Birczy. Kierująca BMW zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę do szpitala [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło we wtorek na drodze powiatowej w Birczy. Kierująca BMW nie dostosowała prędkości do warunków, zjechała z drogi, uderzyła w drzewo i spadła ze skarpy. Pogotowie ratunkowe zabrało ranną 54-latkę z pow. przemyskiego do szpitala. Kobieta była trzeźwa, policjanci ukarali ją madatem.

📢 Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla strażaków z OSP Sufczyna w powiecie przemyskim [ZDJĘCIA]

W poniedziałek 22 listopada do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie (gm. Bircza) w powiecie przemyskim trafił całkowicie nowy średnia samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo. Zakup auta został dofinansowany przez Gminę Bircza, Komendę Główną PSP oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Międzykulturowe relacje mieszkańców Kazachstanu

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie