MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Grzegorz Lato z wizytą na stadionie Czuwaju Przemyśl

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro
W środę, 15 maja stadion Czuwaju Przemyśl miał zaszczyt gościć wybitną postać polskiego futbolu, Grzegorza Latę, który wraz z ekipą telewizyjną TVP przybył, aby nagrać część filmu dokumentalnego o "orłach" trenera Kazimierza Górskiego. Spotkanie to było nie tylko okazją do podzielenia się historią i planami, ale również momentem, w którym zarówno stadion, jak i klub piłkarski Czuwaj Przemyśl, zostały docenione przez odwiedzających.

Spotkanie z legendą

Dzień rozpoczął się od ciepłego powitania Grzegorza Laty i ekipy telewizyjnej przez Zarząd Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro. Legenda polskiego futbolu otrzymała klubową koszulkę jako symbol gościnności i uznania ze strony klubu. Następnie Grzegorz Lato zamienił kilka zdań z obecnymi na temat historii stadionu i klubu, jak również planów związanych z realizacją filmu dokumentalnego.

Spotkanie było nie tylko okazją do przekazania wiedzy o bogatej historii klubu, ale również momentem na wymianę doświadczeń i planów na przyszłość. Grzegorz Lato, jako osoba niezwykle ważna dla polskiego sportu, swoją obecnością podkreślił znaczenie Czuwaju Przemyśl w historii polskiej piłki nożnej.

Docenienie klubu i stadionu

Zarówno stadion, jak i klub piłkarski Czuwaj Przemyśl, zrobiły ogromne wrażenie na odwiedzających. Wszyscy byli pod wrażeniem nie tylko obiektu, ale i historii klubu, który ma już 106 lat. To świadczy o bogatej tradycji i nieprzerwanej działalności na piłkarskich mapach Polski.

- Cieszymy się, że nasz obiekt jest tak doceniany - mówią władze Czuwaju.

To słowa, które najlepiej oddają atmosferę spotkania. Wizyta Grzegorza Laty i ekipy TVP była potwierdzeniem, że Czuwaj Przemyśl jest klubem o ugruntowanej pozycji i historii, który zasługuje na uwagę i uznanie. Dodatkowo, wyrażona została nadzieja, że klub w przyszłości będzie grał w wyższej lidze, co jest wyrazem wiary w jego potencjał i możliwości rozwoju.

Qartaiz
Stadion Czuwaju

Oczekiwanie na premierę filmu

Wizyta na stadionie Czuwaju Przemyśl była ważnym punktem w procesie tworzenia filmu dokumentalnego o "orłach" trenera Kazimierza Górskiego. Zarówno klub, jak i jego sympatycy oraz mieszkańcy Przemyśla, z niecierpliwością oczekują na premierę filmu, datowaną na koniec roku.

Stadion Czuwaju Przemyśl

Stadion im. Mieczysława Słabego przy ul. 22 Stycznia został otwarty w 1932 roku. Teren pod budowę stadionu został wydzierżawiony klubowi Czuwaj Przemyśl przez miasto za symboliczną złotówkę pod koniec 1930 roku. Dawniej znajdował się tam plac ćwiczeń 10 Pułku Saperów. 28 czerwca 1931 roku poświęcono kamień węgielny, a otwarcie miało miejsce w połowie marca 1932 roku. W sezonie 1950 oraz 1997/1998 stadion gościł występy gospodarzy w II lidze. 18 maja 1991 roku stadionowi nadano imię Mieczysława Słabego. W latach 2008 i 2010–2012 przeprowadzono gruntowną modernizację areny. Charakterystycznym elementem stadionu jest znajdujący się przy nim budynek klubowy wybudowany w stylu zakopiańskim.

Źródło: www.pl.wikipedia.org

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto