I liga: Czuwaj zaczyna od porażki

Łukasz Solski, reczna.przemysl.pl
Piłkarze ręczni Czuwaju POSiR Przemyśl, przegrali pierwszy mecz w sezonie 2010/2011 z Włókniarzem Wolsztyn 25:30, choć do połowy gospodarze wygrywali różnicą 4 bramek.

Początek meczu to walka nerwów zarówno gospodarzy jak i gości. Pierwsza bramka padła dopiero w 9 minucie. Wiele niewykorzystanych sytuacji było po obu stronach ale to gospodarze powiększali swoją przewagę. Duża w tym zasługa bramkarza Czuwaju, który przez całe 30 minut fenomenalnie czarował i tylko 7 razy wyciągał piłkę z siatki. Gdyby tylko reszta drużyny konsekwentenie powiększała przewagę i wykorzystała wszystkie dogodne sytuację do zdobycia bramek to mecz rozstrzygnąłby się w pierwszej połowie. Niestety, brak zimnej krwi w ataku sprawił, że do przerwy Czuwaj prowadził tylko 11:7.

W drugiej połowie wysoka obrona gości zatrzymała powolne i często niedokładne ataki Czuwaju, natomiast goście w ataku, mimo przeciętnych warunków fizycznych, bez żadnych kompleksów atakowali bramkę gospodarzy i w 43 minucie doprowadzili do remisu 16:16. Zbyt dużo prostych błędów w obronie popełnili szczypiorniści z Przemyśla, co wykorzystali zawodnicy Wolsztyniaka, którzy w końcówce meczu znaleźli sposób na Pawła Sara i Adriana Szczepańca. Pięć bramek przewagi osiągneli oni w 52 minucie i wygrywali 22:17. Zawodnicy Czuwaju nie zamierzali się poddawać, zaostrzyli grę w obronie oraz zaczęli szybciej poruszać się w ataku, co przyniosło skutki i w 54 minucie było już tylko 21:23 dla graczy z Wolsztyna.

W ostanich 5 minutach padło aż 10 bramek. Spowodowała to obrona każdy swego w wykonaniu gospodarzy, oraz szybkie próby odrobienia strat. Nie udało się. Zamiast zbliżać się do rywala do końca meczu trwała wymiana ciosów - bramka za bramkę. Porażka to wina niewykorzystanych sytuacji oraz słabej defensywy w drugiej połowie.

Czuwaj POSiR Przemyśl – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 25:30 (11:7)

Czuwaj: Sar, Szczepaniec - Stanowski, Kulik, Baraniecki, Żak, Kroczek 3, Kostka 2, Kalinowski 2, Stołowski 6, Błażkowski, Hataś 3, Goral 2, Kotowicz 5, Janasz 2.