II liga: Derby dla Krosna. Polonia przegrała z UMKS-em

Łukasz Solski
Koszykarze Polonii Przemyśl przegrali w środę, w meczu 4 kolejki II ligi z UMKS-em Kielce 60:72. Poloniści mogli przegrać ten mecz walkowerem, bowiem do Kielc przyjechali z prawie godzinnym spóźniem spowodowanym korkami w Sandomierzu.

Gospodarze zdecydowali się jednak poczekać na rywala i rozegrać mecz, który do połowy był bardzo wyrównany. Po przerwie bardziej zmobilizowani wyszli koszykarze z Kielc, którzy nie oddali prowadzenia do końca spotkania.

Najwięcej punktów dla Polonii rzucił Tomasz Przewrocki, 24. 9 punktów zdobył Michał Musijowski, a 8 Michał Rabka.

Polonia z bilansem 2 zwycięstw i 2 porażek, zajmuje w tabeli 8 miejsce.

W debrach Podkarpacia, MOSiR Krosno wygrał ze Zniczem Jarosław 73:64. Dzięki wygranej nad Zniczem, krośnianie pozostają jedyną drużyną, która w obecnym sezonie jeszcze nie przegrała. Jak na potyczkę liderów przystało, spotkanie obfitowało w wiele emocji. Gospodarze zapewnili sobie wygrana dopiero w ostatnich minutach spotkania. Bardzo dobre zawody w zespole Ryszarda Żmudy rozegrał Dariusz Oczkowicz, który oprócz 17 punktów miał także 5 zbiórek i 4 asysty.

UMKS Kielce - MKS Polonia Przemyśl 72:60 (14:13, 19:18, 19:13, 20:16)

UMKS: G. Kij 18, S. Rzońca 17, A. Busz 11 (1), K. Dziura 9 (1), D. Tokarski 8 (2), P. Bacik 5, J. Lewandowski 4, P. Walczyk 0, D. Kołacz 0, A. Jaworski 0.

Polonia: T. Przewrocki 24 (4), M. Musijowski 9 (1), M. Rabka 8, D. Turczyński 5, K. Czopik 4, G. Sołtysiak 2, R. Stefanowicz 2, M. Nowakowski 2, M. Kindlik 2, A. Garbacz 2, T. Kazura 0.

MOSiR Krosno - Znicz Jarosław 73:64 (14:13, 21:20, 18:16, 20:15)

MOSiR: D. Oczkowicz 17 (2), K. Kamecki 13, Ł. Bąk 9, P. Pluta 9 (1), Ł. Puścizna 8 (2), Ł. Fąfara 6, K. Piechucki 5 (1), A. Czerwonka 4, H. Makuch 2, B. Bal 0.
Znicz: G. Płocica 22 (3), D. Wyka 11 (1), A. Mikołajko 11, G. Szczotka 6, S. Dusiło 6 (2), B. Zając 6 (1), J. Musijowski 2, A. Urban 0.