II liga: Lepszy Znicz i Polonia

Łukasz Solski
Michał Musijowski
Michał Musijowski Fot. Łukasz Solski
Koszykarze Polonii Przemyśl, dzięki wczorajszej wygranej u siebie z  Limblachem Limanowa 86:81, wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. Wygrana "Niedźwiadkom" nie przyszła jednak łatwo, a goście po raz kolejny udowodnili, że są w tym roku solidną ekipą. 21 punktów i 6 zbiórek miał wśród zwycięzców Michał Musijowski.

Ciekawy mecz obejrzeli kibice w hali krakowskiej Wisły. Gospodarze ulegli po zaciętym pojedynku wiceliderowi, Zniczowi Jarosław 59:64.  Krakowianie przegrywali do przerwy zaledwie jednym punktem, a taka przewaga utrzymywała się jeszcze na początku czwartej kwarty.

W końcówce więcej zimnej krwi wykazali jednak goście, dla których była to już 12 wygrana w sezonie. 16 punktów dla Znicza zdobył Grzegorz Płocica.

Polonia Przemyśl - MKS Limanowa 86:81 (21:15, 20:25, 22:17, 23:24)

Polonia: M. Musijowski 21, T. Przewrocki 14, A. Garbacz 13 (1), B. Bal 13 (1), M. Kindlik 9 (1), G. Sołtysiak 9, M. Rabka 6, D. Turczyński 1.

Limanowa: A. Peciak 22 (2), P. Kwandrans 17 (2), P. Kindlik 12 (1), M. Woźniak 9 (2), J. Dudek 8 (1), P. Horwat 7 (1), S. Salamon 6, J. Włodarczyk 0, W. Rykała 0, P. Stecko 0.

Wisła Kraków - MKS Znicz Jarosław 59:64 (9:19, 19:10, 15:15, 16:20)

Wisła: Ł. Pająk 16, S. Czepiec 15, G. Radwan 12 (3), W. Stanisz 8 (1), M. Piech 6, J. Krawczyk 2, T. Orlicki 0, J. Dwernicki 0, W. Eliasz - Radzikowski 0.

Znicz: G. Płocica 16 (1), D. Wyka 15 (3), J. Musijowski 13, A. Mikołajko 7, G. Szczotka 6, B. Zając 5, S. Kus 2, A. Urban 0.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!