Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Janusz Zapotocki i Tomasz Kulawik, radni miejscy SLD w Przemyślu, zostali zawieszeni w funkcji członka Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Zawieszeni członkowie przemyskiego SLD, od lewej Tomasz Kulawik i Janusz Zapotocki.
Zawieszeni członkowie przemyskiego SLD, od lewej Tomasz Kulawik i Janusz Zapotocki. Norbert Ziętal, Łukasz Solski
Janusz Zapotocki i Tomasz Kulawik, radni klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radzie Miejskiej w Przemyślu, zostali zawieszeni w funkcjach członków SLD. Decyzję podjął Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD. Teraz Zapotockiego i Kulawika czeka ich sąd partyjny, który podejmie decyzję o ich usunięciu lub nie z partii.

Z wnioskiem o zawieszenie Janusza Zapotockiego i Tomasza Kulawika w funkcjach członków SLD do Włodzimierza Czarzastego wystąpił Wiesław Buż, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Rzeszowa oraz przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD na Podkarpaciu.

Powód?

Zawarcie przez trzyosobowy klub SLD w Radzie Miejskiej w Przemyślu nieformalnej koalicji w przemyskiej radzie miejskiej, z radnymi Prawa i Sprawiedliwości oraz Regii Civitas. Z klubu radnych SLD w Przemyślu członkami partii SLD są Zapotocki i Kulawik. W skład klubu wchodzi również Bogumiła Nowak, nie jest jednak członkiem partii.

- Musiałem podjąć zdecydowane działanie. Klub radnych SLD w Przemyślu z własnej inicjatywy wziął udział w zmianie struktury osobowej w składzie władz Rady Miasta Przemyśla. Nie było to skonsultowane w żaden sposób ani z organizacją wojewódzką, ani z przewodniczącym. Stało się to bez uzgodnienia, dlatego zareagowałem w ten sposób, wnioskując o zawieszenie obu panów - podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Rzeszowie mówił poseł Wiesław Buż.

- Dzisiaj rano otrzymałem decyzję pana Czarzastego o zawieszeniu tych dwóch panów. W najbliższym zawnioskujemy do sądu partyjnego o wykluczenie bądź wykreślenie obu tych panów z listy członków SLD - mówi Buż.

Oprócz braku konsultacji z władzami partii, jako powód wniosku o zawieszenie poseł Buż podał, że "nie jest także akceptowane samowolne podjęcie współpracy z przedstawicielami klubu PiS oraz klubu Regii Civitas, którzy 28 sierpnia 2019 r. poparli oświadczenie Rady Miejskiej >>wyrażające sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologi tzw. ruchów LGBT<<"

Zapotocki i Kulawik są we władzach przemyskich struktur SLD, Zapotocki szefuje przemyskiej organizacji.

- Samorząd powinien być z dala od polityki. Dla mnie najbardziej liczy się dobro miasta Przemyśla i jego mieszkańców i dla tej sprawy będę dalej pracował — skomentował dla "Nowin" Janusz Zapotocki.

W Przemyślu nie ma formalnej koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Regii Civitas i SLD. Nie została podpisana żadna umowa. W ub. piątek ugrupowania ta przejęły jednak władzę w Radzie Miejskiej w Przemyślu. W ciągu zaledwie kilku godzin wymieniono przewodniczącego rady i dwóch wiceprzewodniczących oraz przewodniczących prawie wszystkich komisji w radzie. Funkcje te objęli radni PiS, Regii i SLD.

Burza na Podkarpaciu. Woda w okolicach drogi Rzeszów – Domaradz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto