MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kilkunastomiesięczne boje o przejście dla pieszych na ul. Bielskiego w Przemyślu. Część mieszkańców go chce, inni nie [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
W tym miejscu ul. Bielskiego w Przemyślu do końca listopada miało powstać przejście dla pieszych. Inwestycję jednak wstrzymano.
W tym miejscu ul. Bielskiego w Przemyślu do końca listopada miało powstać przejście dla pieszych. Inwestycję jednak wstrzymano. Archwium
Po kilkunastu miesiącach starań i "szczegółowych analiz" komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego zatwierdziła budowę przejścia dla pieszych na ul. Bielskiego w Przemyślu. Prezydent zlecił wykonanie prac. Następnie wstrzymano je, bo "zaprotestowała grupa mieszkańców".

Przejście dla pieszych na ul. Bielskiego, pomiędzy przystankami, to najdziwniejsza inwestycja w Przemyślu. Pod koniec października informowaliśmy, cytując prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna, że "po szczegółowej analizie Komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego pozytywnie zaopiniowała ona wniosek", a prezydent zlecił Zarządowi Dróg Miejskich wykonanie przejścia do końca listopada. Do żadnych robót jednak nie doszło, gdyż wstrzymano rozpoczęcie prac.

- Budowa przejścia została wstrzymana z powodu protestu części mieszkańców, a w związku z tym konieczne są dalsze konsultacje - poinformował nas w poniedziałek Witold Wołczyk z Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

W tej sytuacji nie bardzo wiadomo, na czym polegały wcześniejsze "szczegółowe analizy" komisji bezpieczeństwa.

Takim obrotem sprawy zaskoczony jest Maciej Kamiński, radny miejski Prawa i Sprawiedliwości, który przez kilkanaście miesięcy, na prośbę mieszkańców, starał się o wybudowanie przejścia.

- Decyzja w sprawie utworzenia tego przejścia co chwilę się zmienia. Raz pan prezydent zleca jego utworzenie, a za chwilę wstrzymuje decyzję, co dla mnie jest kompletnie niezrozumiałe, tym bardziej że cała sprawa trwa już tak bardzo długo - mówi radny Kamiński.

Przypomina, że zabiegi o remont ulicy Bielskiego, który niedawno został wykonany, zabiegano bardzo długo, a wykonanie pracy możliwe było dzięki pieniądzom z budżetu centralnego.

- Sprawa była ponownie poddana pod obrady Komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego. Komisji po przeprowadzeniu szczegółowej analizy wnioskowanego zadania, pozytywnie zaopiniowała wniosek. W związku z tym zleciłem Zarządowi Dróg Miejskich w Przemyślu realizację tego zadania do końca listopada, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - pod koniec października informował Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

Inwestycja została jednak wstrzymana.

- Ubolewam nad taką decyzją. Jednocześnie deklaruję, że jeśli problemem są koszty wykonania tego przejścia, to deklaruję się je pokryć osobiście - mówi Kamiński.

Co dalej?

- Na początku grudnia ma się odbyć wizja w terenie z zarządem osiedla i naszymi służbami - informuje W. Wołczyk.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kilkunastomiesięczne boje o przejście dla pieszych na ul. Bielskiego w Przemyślu. Część mieszkańców go chce, inni nie [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto