Koniec drugiego etapu remontu w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Korytnikach koło Przemyśla [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
W WTZ w Korytnikach podsumowano trwające 1,5 roku prace remontowe.
W WTZ w Korytnikach podsumowano trwające 1,5 roku prace remontowe. Archiwum WTZ w Korytnikach
Udostępnij:
530 tys. złotych kosztował remont, głównie kuchni, w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Korytnikach w gminie Krasiczyn, niedaleko Przemyśla.

W ciągu minionych półtora roku w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Korytnikach przeprowadzono szereg inwestycji. Wydano z na nie 530 tys. złotych. Z tej kwoty Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyłożył 320 tys. złotych, powiat przemyski 180 tys. złotych a ok. 40 tys. złotych pochodziło z wkładu własnego Polskiego Towarzystwa Walki Z Kalectwem, oddział w Przemyślu.

- Praktycznie od podstaw zrobiliśmy kuchnię. Jest wyposażona praktycznie we wszystkie urządzenia kuchenne. Chodziło o to, aby osoby tutaj pracujące czuły się bezpieczne. Poprzednia pracownia gospodarstwa domowego miała bardzo wąskie przejścia i nie miała wszystkich sprzętów. Teraz jest bardzo bezpieczna dla uczestników warsztatów, osób niepełnosprawnych - mówi Andrzej Berestecki, prezes PTWzK oddział w Przemyślu.

Remont w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Korytnikach koło Przemyśla. Kuchnia wyposażona według najnowszych standardów

Kuchnia jest dostosowana zgodnie z zasadami proorientacji zawodowej.

- To jest taka prawdziwa kuchnia, dopuszczana przez sanepid, zgodna ze standardami HAACP, z różnymi urządzeniami. Kotłem warzelnym piekarnikiem, wydmuchami, piecami konwekcyjnymi, magazynami na różnego rodzaju żywność, wyparzaczem jajek. Obecnie zaplecze kuchenne ma powierzchnię ok. stu metrów kwadratowych - dodaje A. Berestecki.

Do końca obecnego roku planowane jest dalsze doposażenie kuchni. Tak, aby można było prowadzić działalność gospodarczą w zakresie cateringi do różnych instytucji i osób prywatnych.

W ramach remontu zostały także wykonane nowe toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych. Ponadto łazienkę, z prysznicem dla niepełnosprawnych. Od podstaw powstał gabinet psychologa. Zostały zamontowane uzdatniacze wody i przepompownię z dwoma zbiornikami po 3 tys. litrów.

Wykonawcą prac była firma Mateusza Kucaba z Jodłówki koło Pruchnika.

- Bardzo cieszy nas to, że dostaliśmy dofinansowanie tych prac. Dzięki przeprowadzonemu remontowi polepszyły się warunki pracy i terapii osób niepełnosprawnych - twierdzi A. Berestecki.

W planach są kolejne remonty, które zostaną przeprowadzone w tym roku.

Do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach uczęszcza 72 osoby niepełnosprawne, w wieku powyżej 18 lat, z Przemyśla i gmin powiatu przemyskiego: Przemyśl, Krasiczyn, Krzywcza, Orły i Dubiecko. Codziennie są dowożone do WTZ na siedmiogodzinne zajęcia, a po nich rozwożone do domów. W kolejce na przyjęcie czeka kilkanaście osób.

W WTZ w Korytnikach podsumowano trwające 1,5 roku prace remontowe.

Koniec drugiego etapu remontu w Warsztatach Terapii Zajęciow...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie